Vojenské lesy a statky dodaly borovičky z Ralska do dětských domovů i seniorům

15.12.2019 17:33

Vánoční stromky z bývalého vojenského prostoru udělají i letos radost nejen dětem na Liberecku, ale nově také seniorům. Státní podnik dodal borovičky, které jsou typickou dřevinou Ralska, letos nejen do osmi dětských domovů v kraji či do místních škol, ale také do domovů pro seniory.

Vojenské lesy a statky dodaly borovičky z Ralska do dětských domovů i seniorům
Foto: vls.cz
Popisek: Vojenské lesy a statky ČR, s. p. - logo
reklama

Lesníci z divize Vojenských lesů a statků v Mimoni již tradičně rozvezly do sedmi dětských domovů v Libereckém kraji zdarma borovičky. Borovičky, které pocházejí z výchovných zásahů, jsou typickou dřevinou Ralska. Stromky byly vybrány již koncem listopadu, tak aby je příjemci měli na první advent. Následně je lesníci z Mimoně pokáceli a zdarma dovezli do dětských domovů v kraji.

„Radost udělají dětem v domovech v Dubé-Deštné, České Lípě, Dětském centru Sluníčko v Liberci, v Semilech a Frýdlantu, ale také v Krompachu v Lužických horách a Jablonném v Podještědí. Do každého z nich dodáváme jeden velký stromeček do společných prostor a pak několik menších boroviček pro každou tzv. rodinku,“ vysvětlil ředitel divize VLS Mimoň Roman Vohradský.

Výjimkou pak jsou děti z dětského domova v Hamru na jezeře, které si před adventem pro stromky dojely do lesa v bývalém vojenském prostoru samy. Pětici boroviček vybraly a uřízly je společně s lesníky VLS z tamní lesní správy.

Vedle toho státní podnik bezplatně dodá stromky také do několika základních škol a poprvé také do domova seniorů Pampeliška ve Stráži pod Ralskem a domova důchodců v Mimoni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na jihu Čech přibylo 101 nových případů COVID-19 a třicet uzdravených. Aktuálně pozitivních je 766

13:23 Na jihu Čech přibylo 101 nových případů COVID-19 a třicet uzdravených. Aktuálně pozitivních je 766

Za 24 hodin zaznamenali hygienici na jihu Čech 101 nově potvrzených případů nákazy koronavirem SARS-…