Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření

22.01.2017 12:05 | Zprávy

Ve dnech 17. a 18. ledna se v Bruselu uskutečnilo letos první, ale celkově v pořadí již 176. jednání Vojenského výboru NATO z úrovně náčelníků generálních štábů členských zemí. Za Armádu České republiky delegaci při jednání vedl náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář.

Vojenský výbor NATO jednal o naplňování přijatých opatření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

„Jedním z hlavních cílů jednání bylo vytvořit vojenský rámec pro klíčová témata, o kterých se bude diskutovat v příštím měsíci na společném zasedání ministrů obrany členských zemí NATO,“ upřesnil generál Bečvář a dodal: „Dále jsme diskutovali o stavu vojenské struktury Aliance a jednotlivých velitelství z pohledu plněných úkolů i vývoje bezpečnostního prostředí ve světě. Zaměřili jsme se také na pokrok dosažený v rámci opatření přijatých NATO k posílení obrany členských zemí před konvenčními a nekonvenčními hrozbami a v boji proti terorismu.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

7:14 Pražská strojírna dodala tramvajové výhybky do německého Berlína a Hannoveru

Pražská strojírna dokončila dvě významné zakázky pro dva německé dopravní podniky.