Vsetínská nemocnice: U cvičení pro těhotné se změnil způsob přihlašování

26.02.2018 18:31

O cvičení pro těhotné, které od října 2017 funguje v přízemí pavilonu G (Triangl), je mezi nastávajícími maminkami velký zájem. Gynekoložky MUDr. Petry Kotrlé, která má nad programem záštitu a s ženami pravidelně cvičí, jsme se zeptali na zkušenosti, změny v organizaci cvičení i přihlašování. Původně byly cvičenky rozděleny podle týdne těhotenství.

Vsetínská nemocnice: U cvičení pro těhotné se změnil způsob přihlašování
Foto: pixabay.com
Popisek: Těhotná žena, ilustrační foto

„Nyní cvičíme dohromady, a to vždy ve středu od 16 do 17.15 hodin. Pro ženy je ideální se cvičením začít až od druhého trimestru a předem se poradit se svým ošetřujícím gynekologem. Jestliže je vše v pořádku, doporučuji přijít a cvičení si vyzkoušet, protože způsob, jakým hodinu vedu, nemusí oslovit každého. Mým záměrem je, aby se budoucí maminky cítily dobře, nebály se pohybu a třeba se dozvěděly i něco nového. Líbí se mi, že prakticky od prvního týdne se v tělocvičně vytvořila přátelská atmosféra a ta se drží, i když se sestava maminek hodně změnila,“ vysvětlila MUDr. Kotrlá s tím, že hlavním cílem cvičení je podpora fyzické i psychické pohody těhotných žen.

Jak vlastně jednotlivé lekce probíhají?

„Začínáme rozcvičením na gymnastických míčích, lehce posilujeme s gumičkami, gumovými stuhami nebo overbally, pak celé tělo protáhneme na yogamatkách. Na závěr se uvolníme pomocí relaxace,“ objasnila MUDr. Kotrlá. Připomenula, že počet cvičících žen je omezen prostorem tělocvičny, často mají zájem i náhradnice, proto je důležité přihlašování. To původně probíhalo prostřednictvím facebookového profilu. Od února 2018 ale pomocí nové jednoduché webové aplikace www. cvicenivnemocnici.cz, kde je postup popsán.

Ženy by si měly s sebou přinést pití, ručník, pohodlné oblečení a jednoduché přezůvky. Řada maminek, které cvičení navštěvovaly, již přivedla na svět své ratolesti. Narodil se František, Vítek, Martínek, Vojtíšek nebo Emička. Jedna z žen se ze cvičení odhlásila hodinu před porodem. „Budu ráda, když zájem o cvičení bude i nadále tak velký. Těší mě, když ženy pak na oddělení šestinedělí říkají, že v dalším těhotenství přijdou cvičit zase,“ doplnila MUDr. Kotrlá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy Praha: Naše vánoční jedličky mají budoucnost, vrátí se do lesa

22:49 Lesy Praha: Naše vánoční jedličky mají budoucnost, vrátí se do lesa

Po úspěchu předchozích dvou ročníků projektu Vánoční jedlička s budoucností opět zahajujeme v předvá…