Výběrová komise doporučila další výběrové řízení na ředitele GIBS, premiér to bude respektovat

08.06.2018 17:13

V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů. V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Výběrová komise doporučila další výběrové řízení na ředitele GIBS, premiér to bude respektovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie
reklama

S ohledem na zajištění transparentnosti a odbornosti jmenoval premiér odbornou výběrovou komisi složenou z odborníků s praxí a se znalostí konkrétních oblastí (zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, trestního řízení, použití příslušných operativních úkolů a techniky, činnosti bezpečnostních sborů a manažerských zkušeností). Veškeré tyto skutečnosti dávají předpoklad pro nejrelevantnější posouzení odborných a osobních předpokladů uchazeče na danou pozici.

V rámci probíhajícího výběrového řízení výběrová komise doporučila konání dalšího výběrového řízení. Důvodem tohoto doporučení je skutečnost, že do 1. kola výběrového řízení byla podána pouze jedna přihláška. Výběrová komise konstatovala, že podání jedné přihlášky nenaplňuje deklarované požadavky výběrového řízení, kterými jsou zajištění prvku transparentnosti a soutěže, tj. posouzení a výběr z většího počtu kandidátů, a to s přihlédnutím k tomu, o jakou pozici se v předmětné věci jedná. S ohledem na skutečnost, že z řad příslušníků bezpečnostních sborů nebyl projeven dostatečný zájem o danou pozici, doporučuje se při případném dalším kole výběrového řízení postupovat způsobem rozšíření uchazečů i mimo příslušníky bezpečnostních sborů.

Předseda vlády plně respektuje doporučení výběrové komise, a proto bude neprodleně přistoupeno k vyhlášení nového výběrového řízení v souladu s usnesením vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

21:23 Armáda ČR: Češi v Mali podporují výcvik, školství i sociální centra

Těsně před předáním velení španělským kolegům se českým vojákům, působícím v misi EUTM Mali, podařil…