Výběrová komise doporučila další výběrové řízení na ředitele GIBS, premiér to bude respektovat

8. 6. 2018 17:13

V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů. V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Výběrová komise doporučila další výběrové řízení na ředitele GIBS, premiér to bude respektovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

S ohledem na zajištění transparentnosti a odbornosti jmenoval premiér odbornou výběrovou komisi složenou z odborníků s praxí a se znalostí konkrétních oblastí (zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, trestního řízení, použití příslušných operativních úkolů a techniky, činnosti bezpečnostních sborů a manažerských zkušeností). Veškeré tyto skutečnosti dávají předpoklad pro nejrelevantnější posouzení odborných a osobních předpokladů uchazeče na danou pozici.

V rámci probíhajícího výběrového řízení výběrová komise doporučila konání dalšího výběrového řízení. Důvodem tohoto doporučení je skutečnost, že do 1. kola výběrového řízení byla podána pouze jedna přihláška. Výběrová komise konstatovala, že podání jedné přihlášky nenaplňuje deklarované požadavky výběrového řízení, kterými jsou zajištění prvku transparentnosti a soutěže, tj. posouzení a výběr z většího počtu kandidátů, a to s přihlédnutím k tomu, o jakou pozici se v předmětné věci jedná. S ohledem na skutečnost, že z řad příslušníků bezpečnostních sborů nebyl projeven dostatečný zájem o danou pozici, doporučuje se při případném dalším kole výběrového řízení postupovat způsobem rozšíření uchazečů i mimo příslušníky bezpečnostních sborů.

Předseda vlády plně respektuje doporučení výběrové komise, a proto bude neprodleně přistoupeno k vyhlášení nového výběrového řízení v souladu s usnesením vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JCCR: Jihočeši znovu bodovali ve Velké ceně cestovního ruchu, tentokrát se Zlatou stezkou

13:30 JCCR: Jihočeši znovu bodovali ve Velké ceně cestovního ruchu, tentokrát se Zlatou stezkou

Z dvojice mezinárodních veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour, které v neděli 19. ledna skončily…