Výbor projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené

08.06.2015 20:12

Vládní výbor pro zdravotně postižené občany na svém jednání v úterý 9. června 2015 projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené. Navýšením příspěvků chce vláda pokračovat v naplňování svého závazku navyšovat příspěvek pro zdravotně postižené.

Výbor projedná valorizaci příspěvků pro zdravotně postižené
Foto: Hans Štembera
Popisek: Parlament ČR Poslanecká sněmovna

Příspěvek slouží osobám se zdravotním postižením a jejich blízkým k zajištění potřebné pomoci zejména prostřednictvím služeb sociální péče. Jeho výše se odvíjí od stupně fyzické závislosti na druhých. V současné době jeho hodnota činí od 800 do 12 000 korun podle stupně závislosti u dospělého člověka za měsíc. Pro řadu rodin je přitom významným zdrojem příjmů.

Výbor se bude nadále zabývat Zprávou o plnění opatření Národního plánu vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2010 – 2014 v roce 2014 a Celkovým zhodnocením plnění Národního plánu vytváření rovných příležitostí pro osoby se zdravotním postižením na období 2010 – 2014 nebo dotačním programem Podpora veřejně účelných aktivit spolků zdravotně postižených.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

NPÚ: Hlavní budova koupaliště Riviéra v Brně je mimořádnou stavbou, teď jí hrozí zánik

12:39 NPÚ: Hlavní budova koupaliště Riviéra v Brně je mimořádnou stavbou, teď jí hrozí zánik

V dubnu letošního roku zaslal správce areálu orgánům státní památkové péče k posouzení návrh stavby …