Východočeská expozice na veletrhu HOLIDAY WORLD je zaměřena na fenomén loutkářství

17.02.2017 20:36

Pardubický kraj v této veletržní sezóně i nadále pokračuje ve stávající úspěšné spolupráci s Královéhradeckým krajem, která započala již vloni, a to podepsáním Memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Oba kraje znovu přichystaly společnou prezentaci pod značkou Východní Čechy, se kterou se představují na veletrhu cestovního ruchu HOLIDAY WORLD v Praze v termínu 16. – 19. února 2017. Stylově tak navazují na velký úspěch česko-slovenského loutkářství, které bylo dne 1. prosince 2016 zapsáno na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Východočeská expozice na veletrhu HOLIDAY WORLD je zaměřena na fenomén loutkářství
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

Na stánku se návštěvníci velerhu mohou inspirovat k nejrůznějším výletům ve všech regionech východních Čech a dozvědět se novinky na nadcházející turistickou sezónu. Společná expozice je navržena do podoby malého kočovného divadélka či maringotky s pódiem a oponou a doplněna zapůjčenými loutkami z Královéhradeckého loutkového Divadla Drak a z Pippichova divadla z Chrudimi.

Doprovodný program na stánku Východních Čech je sestaven z krátkých scének chrudimského loutkáře z Pippichova divadla, pana Libora Štumpfa, který je hudebně doprovázen harmonikářem z folklorního souboru Kvítek, panem Ondřejem Veselým.

Při scénkách jsou využity speciální marionety. Loutkář je k dispozici také po skončení scénky a návštěvníci si mohou vyzkoušet, jak se vodí loutky. Součástí expozice je také fotokoutek s vyobrazením Kašpárka. 

Své zastoupení tu mají také regionální výrobky a produkty. Mezi nimi například tradiční pardubické perníčky, hořické trubičky, miletínské modlitbičky nebo dřevěné hračky od pana Bukáčka z Pardubického kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Výzva vlastníkům nemovitých kulturních památek v městské památkové zóně

8:49 Ministerstvo kultury: Výzva vlastníkům nemovitých kulturních památek v městské památkové zóně

Ministerstvo kultury České republiky každoročně připravuje Program regenerace městských památkových …