Vyjádření SŽDC k soudnímu sporu se společností Grandi Stazioni

27.10.2018 17:50

V úterý proběhlo druhé jednání před Městským soudem v Praze, jako soudem odvolacím, k odvolání společnosti Grandi Stazioni Česká republika s.r.o. proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 2, kterým byla zamítnuta žaloba zmíněné společnosti o určení vlastnického práva k objektu Fantovy budovy.

Vyjádření SŽDC k soudnímu sporu se společností Grandi Stazioni
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty

Na závěr tohoto jednání byl odvolacím soudem vyhlášen rozsudek, jímž byl rozsudek soudu prvostupňového v celém rozsahu potvrzen a toto soudní řízení tak pravomocně uzavřeno v neprospěch společnosti Grandi Stazioni Česká republika s.r.o.

SŽDC vítá rozhodnutí soudu a i nadále bude v dalších třech sporech, které jsou společností Grandi Stazioni vedeny, hájit zájmy státní organizace. Jedná se o:

Soudní řízení o určení vlastnického práva vedené před Obvodním soudem pro Prahu 1 pod sp. zn. 64C 125/2016. Předmětem žaloby je určení vlastnického práva k objektu nové odbavovací haly ŽST Praha – hlavní nádraží. Uvedeným soudem doposud nebylo nařízeno jednání ve věci.

Soudní řízení o zaplacení vedené před Obvodním soudem pro Prahu 1 pod sp. zn 17C 188/2016. Zde je předmětem žaloby zaplacení částky na jistině a zaplacení smluvní pokuty. Předmět žaloby:

  • zaplacení částky na jistině původně ve výši 776 503 099,99 Kč s příslušenstvím, která byla následně omezena na částku na jistině 210 818 746,56 Kč s příslušenstvím s ohledem na částečnou úhradu žalované jistiny,
     
  • zaplacení smluvní pokuty vyjádřené kumulativně částkou 139 770 558 Kč za dobu do 25. 11. 2016 a procentní sazbou 0,5 % denně z dlužné částky za dobu od 26. 11. 2016 do zaplacení s příslušenstvím, a to s odkazem na ustanovení 17.7 Nájemní smlouvy. Ve věci doposud proběhla před Obvodním soudem pro Prahu 1 dvě jednání. Aktuálně je další jednání ve věci zatím odročeno na neurčito.

Soudní řízení o zaplacení náhrady škody ve výši 1 255 622 177,54 Kč s příslušenstvím vedené před Obvodním soudem pro Prahu 1 pod sp. zn. 41C 132/2017. Předmětem žaloby je tvrzený nárok na úhradu uvedené částky z titulu náhrady škody za neprodloužení nájemní smlouvy s tím, že žaloba v jejím obsahu zcela opomíjí skutečnost, že nájemní smlouva nebyla prodloužena z důvodu neplnění závazků společnosti GS k revitalizaci nemovitostí v objektu ŽST Praha – hlavní nádraží. Další jednání ve věci je Obvodním soudem pro Prahu 1 nařízeno na 30. 11. 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SSHR: Výměna zkušeností z ropné krize na Družbě

18:02 SSHR: Výměna zkušeností z ropné krize na Družbě

Předsedové hmotných rezerv Polska, Slovenska a České republiky se setkali v Brně na semináři, který …