Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva

19.01.2016 16:17

Ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím Kanceláře vládního zmocněnce pro zastupování České republiky před Evropským soudem pro lidská práva („ESLP“) i v roce 2016 pokračuje ve vydávání Zpravodaje věnované aktuální judikatuře Soudu. Nové číslo Zpravodaje vyšlo dnes.

Vyšlo nové číslo Zpravodaje k aktuální judikatuře Evropského soudu pro lidská práva
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti
reklama

Zpravodaj je elektronickým čtvrtletníkem a obsahuje anotace aktuálních nejvýznamnějších rozsudků a rozhodnutí ESLP, které jsou přehledně členěny podle oblastí, jichž se jednotlivé judikáty týkají.

Cílem Zpravodaje je zpřístupnit tuto evropskou judikaturu, z velké části dostupnou pouze v anglickém nebo francouzském jazyce (procesních jazycích ESLP), která závazným způsobem vykládá Evropskou úmluvu o lidských právech („Úmluva“), a má tudíž bezprostřední význam i pro Českou republiku.

Zpravodaj, který je připravován ve spolupráci s Ústavním soudem, Nejvyšším soudem, Nejvyšším správním soudem a Kanceláři veřejného ochránce práv, je určen především soudcům, státním zástupcům, advokátům, státním úředníkům, ale také širší veřejnosti.

Spolu s databází judikatury ESLP v českém jazyce je jedním z nástrojů, kterým Ministerstvo spravedlnosti usiluje o zajištění lepšího provádění Úmluvy na vnitrostátní úrovni.

Archiv všech čísel Zpravodaje, jenž vychází od roku 2013, lze konzultovat  zde. K bezplatnému odběru Zpravodaje je možné se přihlásit na adrese kvz@msp.justice.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

13:19 Česká pošta podpoří iniciativu Tiskne celé Česko

Česká pošta od 19. března umožňuje odesílání roušek po České republice zdarma. Nyní se pošta rozhodl…