Vznikne "evropský" vyšetřovací výbor ke kauze Panama Papers

10.06.2016 9:40 | Zprávy

Evropský parlament ve středu schválil zřízení vyšetřovacího výboru, který by se zabýval úniky v kauze Panama Papers týkající se finančního zabezpečení offshorových společností a jejich koncových příjemců.

Vznikne "evropský" vyšetřovací výbor ke kauze Panama Papers
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasedací sál Evropského parlamentu

Výbor se bude zabývat údajným porušením a nesprávným postupem ze strany Evropské komise či členských států při uplatňování právních předpisů EU v oblasti praní špinavých peněz a daňových úniků. Výbor složený z 65 členů má dvanáct měsíců na to, aby předložil svou závěrečnou zprávu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Nemyslíte, že byste jako politici měli respektovat především názor většiny lidí?

Ne jen odborné veřejnosti? Jeden příklad za všechny. Podle různých průzkumu většina Čechů nechce Euro, a vy ho přesto prosazujete. Tak kde je pak nějaký respekt? Nehledě na to, že proti přijetí Eura je třeba i řada odborníků a ekonomů.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražská strojírna: Spor Pražské strojírny s bývalým předsedou představenstva skončil

11:14 Pražská strojírna: Spor Pražské strojírny s bývalým předsedou představenstva skončil

Pražská strojírna a.s. uzavřela komplexní dohodu o narovnání s bývalým předsedou představenstva Vlad…