ZP MV ČR: Nový bonus klientům - 300 korun na nákup dezinfekce

18.03.2020 10:02

ZP MV ČR rozšiřuje pro své klienty nabídku příspěvků z fondu prevence. Nově jim přispěje 300 korun na nákup dezinfekce, případně, ve chvíli, kdy budou k dostání, i na nákup roušek a respirátorů.

ZP MV ČR: Nový bonus klientům - 300 korun na nákup dezinfekce
Foto: zpmv.cz
Popisek: Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra - logo
reklama

„V složitém období epidemie koronavirem se snažíme pro klienty dělat maximum. Je samozřejmostí, že uhradíme lékařem předepsaná vyšetření a nemocným léčbu, ale chtěli jsme ulehčit i ostatním. Proto jsme se rozhodli přijít s novým příspěvkem z fondu prevence na nákup pomůcek, které mohou pomoci našim klientům v ochraně proti koronaviru,“ uvedl MUDr. David Kostka, MBA, generální ředitel ZP MV ČR.

Nárok na příspěvek vzniká již na prostředky zakoupené od 1. 3. 2020, a bude poskytnut nad rámec běžných příspěvků z fondu prevence.

Podání žádosti prodlouženo

ZP MV ČR zároveň prodloužila s platností od pondělí 16. března 2020 termín pro podání žádosti o příspěvek z fondu prevence ze současných dvou měsíců na měsíce tři. Klienti ZP MV ČR tak dostávají dostatečný prostor na podání žádosti. Tu mohou poslat i s příslušnými doklady poštou nebo vhodit do sběrného boxu na klientských pracovištích ZP MV ČR.

Podmínky budou případně operativně upraveny tak, aby klienti měli dostatek času pro případné vyřešení svých žádostí. I v této mimořádné situaci, kdy jsou klientská pracoviště pojišťovny uzavřena, ZP MV ČR zajišťuje klientům, lékařům, zdravotnickým zařízením a dalším partnerům plnohodnotný servis. Mohou využívat tyto formy komunikace:

V případě, že klienti ZP MV ČR chtějí konzultovat svůj zdravotní stav nebo se zeptat na věci kolem onemocnění koronavirem, mohou využít bezplatnou nonstop asistenční službu Lékař na telefonu: +420 283 002 772, kde jsou jim k dispozici erudovaní lékaři. V případě akutních problémů je třeba se obrátit na svého praktického lékaře, případně krajskou hygienickou stanici. Pro informace je možné volat i na speciální linku MZ ČR 1212.

ZP MV ČR působí na českém trhu již osmadvacátým rokem a je druhou největší zdravotní pojišťovnou v zemi. Má smlouvy se všemi nejvýznamnějšími zdravotnickými zařízeními kdekoliv na území ČR. V současnosti má více než 1,3 milionu klientů. Jako jediná zdravotní pojišťovna v zemi je již tři roky za sebou držitelkou prestižního mezinárodního titulu Czech Superbrands.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním C…