ZP MV ČR uhradí svým klientům z postižené oblasti Prahy 6 očkování proti žloutence

4. 6. 2015 16:01

Dospělí klienti Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZP 211) bydlící v Praze 6 v oblasti postižené závadnou vodou, kteří se v těchto dnech nechají očkovat proti žloutence typu A, budou mít toto očkování zdarma. ZP 211 jim náklady na očkování uhradí.

ZP MV ČR uhradí svým klientům z postižené oblasti Prahy 6 očkování proti žloutence
Foto: ZP MV ČR
Popisek: ZP MV ČR
reklama

„Rozhodli jsme se v této mimořádné situaci nabídnout klientům rychlou pomoc. Je lépe se očkovat proti žloutence typu A, než jen pasivně čekat, jak se věci vyvinou. ZP 211 je pojišťovna, která myslí na zdraví svých klientů a prevence onemocnění je její základní strategií,“ zdůvodnil rozhodnutí ZP 211 její generální ředitel Jaromír Gajdáček.

Doktorka Zdeňka Jágrová z hygienické stanice hlavního města Prahy pro ZP 211 potvrdila, že riziko nákazy se nedá zcela vyloučit. Proto podle ní budou děti z Dejvic do 18 let očkováni proti žloutence plošně. To je důvod, proč ZP 211 očkování zdarma nabízí pouze dospělým klientům. „Pokud by se cokoliv změnilo, uhradíme očkování i dětem,“ dodala ředitelka zdravotnického odboru ZP 211 Ivana Cimalová.

Inkubační doba žloutenky je podle údajů lékařů 15 až 50 dní, takže pokud bude provedeno očkování včas, dá se případnému onemocnění předejít.

ZP 211 je největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna s celorepublikovou působností, která se stará o zajištění kvalitní zdravotní péče 1,25 milionu občanů. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

22:11 Česká pošta: Nová poštovní známka připomíná vznik první turistické trasy

Česká pošta představí 21. dubna novou výplatní písmenovou známku s kupóny pro přítisky, jejímž motiv…