Za úspěch v Turecku vděčí ZKL nedostatkům v místní produkci

04.06.2013 15:59 | Zprávy

Základem podnikatelského úspěchu je vysoká flexibilita ve výrobě i vhodné zaměření na cílové trhy. To je v době citelné recese, která v uplynulých pěti letech postihla mnohé ekonomiky, často bazální podmínkou k přežití.

Za úspěch v Turecku vděčí ZKL nedostatkům v místní produkci
Foto: ZKL
Popisek: ZKL

Své o tom ví český strojírenský koncern ZKL - největší výrobce velkorozměrových soudečkových, speciálních a dělených ložisek ve střední Evropě. Více než dvě třetiny jeho produkce směřují za hranice - hlavními odbytišti jsou země Jižní Ameriky, Indie i západní Evropa. Právě tyto státy v roce 2012 postihl ekonomický úpadek a bylo tudíž nutné exportní politiku přehodnotit. Pokles prodeje se podařilo kompenzovat na nových trzích. Nezanedbatelnou perspektivu představuje dříve spíše zatracované Turecko.

Turecko je třetí nejlidnatější zemí Evropy a z hlediska velikosti tedy představuje trh více než zajímavý. „Tato ekonomika nacházející se přímo mezi Evropou a Asií byla donedávna opomíjena. Pravdou ale je, že se jí v současnosti daří lépe než většině evropských velmocí. Místní průmyslová výroba pro nás představuje atraktivní cíl. Právě proto jsme se rozhodli rozšířit naše aktivity na toto území. Svého rozhodnutí rozhodně nelitujeme,“ říká Ing. Jiří Prášil, CSc., generální ředitel koncernu ZKL.

V loňském roce dosáhlo Turecko rekordních exportů a výrazný růst jej čeká i letos. Finanční krize poslední pětiletky zde nijak významně nezasáhla. Velmi ambiciózní jsou i jeho plány do budoucna. Během následujících deseti let aspiruje na průnik do první desítky největších ekonomik světa. Pokud bude vývoj pokračovat správným směrem, může se ZKL těšit na dobré výnosy. Stejně tak i další české podniky, které v tomto teritoriu působí, jako jsou Vítkovice Machinery Group, Škoda Plzeň či energetický gigant ČEZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Proč se podle vás kauza Dozimetr tak dlouho vleče?

Kdo je podle vás viníkem? A objektivně vzato, nevlečou se stejně dlouho i soudy kolem Babiše? Co jsem zaznamenal, tak se snad znovu řeší i Čapí hnízdo. A vlastně, není třeba celkově něco udělat s tím, jak se u nás soudy vlečou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: Na heřmanické haldě se mění vlastníci

13:21 DIAMO: Na heřmanické haldě se mění vlastníci

Na heřmanické haldě došlo ke změně ve vlastnictví pozemků.