Záchranáři armádní Letecké záchranné služby Bechyně pomohli turistce v nepřístupném terénu

08.07.2017 8:20

Jen pár dní po prezentaci schopností vrtulníku W-3A Sokol a osádek Letecké záchranné služby Armády ČR k zásahu v nepřístupném terénu byla tato schopnost využita naostro. Včera se tým vojenských záchranářů podílel na záchraně turistky u obce Dlouhý Bor na Šumavě.

Záchranáři armádní Letecké záchranné služby Bechyně pomohli turistce v nepřístupném terénu
Foto: letecká záchranná služba
Popisek: letecká záchranná služba

„Ve čtvrtek 6. července 2017 se náhle během výletu po žluté turistické stezce u Soutěsky lapků objevily u jednatřicetileté turistky z Prahy prudké bolesti zad s propagací do levé dolní končetiny, které omezily jakkoli její další pohyb,“ popisuje nastalou situaci náčelník Odboru letecké záchranné služby a urgentní medicíny plukovník Zdeněk Pašek a dodává: „Po přijetí výzvy na tísňovou linku 155, proto operátor okamžitě kontaktoval Leteckou záchrannou službu Bechyně s požadavkem na zásah v nepřístupném terénu.“

Po příletu do prostoru zásahu a rekognoskaci situace z paluby vrtulníku na místě vycvičený vojenský záchranář slanil k pacientce, kterou poté zajistil pro vyzdvižení a následný transport v podvěsu pod vrtulníkem na blízkou louku, kde bylo možné přistání. Po rychlém lékařském vyšetření pak byla pacientka letecky transportována na neurologické oddělení nemocnice České Budějovice.

„Díky výborné spolupráci operátora Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, Horské služby a posádky Letecké záchranné služby AČR se podařilo pacientku předat na specializované pracoviště během pouhé jedné hodiny,“ uzavírá plukovník Pašek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas: Reakce na lživý článek serveru Forum 24 ohledně údajného zákazu reklamního sloganu

11:15 Český rozhlas: Reakce na lživý článek serveru Forum 24 ohledně údajného zákazu reklamního sloganu

Český rozhlas jako médium veřejné služby patří k pilířům demokracie v České republice. Samozřejmě db…