Zákazníci Kauflandu věnovali během Národní potravinové sbírky téměř 27 tun potravin

26.11.2014 16:03

V sobotu 22. listopadu 2014 proběhl již druhý ročník Národní potravinové sbírky, do něhož se zapojilo více než 380 obchodů po celé republice. Celkem se vybralo 173 tun potravin, což je téměř třikrát více než při loňské sbírce. Téměř 27 tun potravin z celkového počtu věnovali zákazníci prodejen Kaufland.

Zákazníci Kauflandu věnovali během Národní potravinové sbírky téměř 27 tun potravin
Foto: Kaufland
Popisek: Kaufland

Do charitativní akce na podporu lidí, kteří se dostali do nelehké životní situace, se zapojilo také 30 prodejen Kaufland v různých koutech České republiky. Tisíce zákazníků pak v nich během dne darovaly celkem 26, 7 tuny potravin. Nejvíce potravin pak z tohoto množství darovali lidé v Kauflandu v Praze na Vypichu a v Brně – Bohunicích. „Jsme velmi rádi, že byla sbírka takto úspěšná. Děkujeme všem zákazníkům, že jim není lhostejný osud lidí v nouzi, a rozhodli se nákupem potravin pomoci,“ řekl tiskový mluvčí společnosti Kaufland Česká republika Michael Šperl. „Je třeba také poděkovat organizátorům a všem dobrovolníkům za perfektní organizaci celé sbírky.“


Druhý ročník Národní potravinové sbírky

Ve všech zapojených obchodech za jednu sobotu zákazníci darovali 146 tun, tedy o 91 tun více než v roce 2013. Firmy letos navíc přispěly 25,5 tunami potravin a na internetovém portálu damejidlo.cz lidé darovali v přepočtu další 1,6 tuny jídla. Celkem si tedy různé charitativní organizace převzali 173 tun potravin, z nichž se dá připravit přibližně 350 tisíc porcí jídla.


Národní potravinovou sbírku podpořil také herec Miloslav Mejzlík

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Cestovní ruch se v Česku dostává na předcovidová data

13:07 CzechTourism: Cestovní ruch se v Česku dostává na předcovidová data

Přestože vlivem pandemie je ve srovnání s rokem 2019 počet podnikatelů i zaměstnanců, kteří působí v…