Zásluhou Lesů ČR jsou obyvatelé obce Štítina chráněni před stoletou vodou

11.04.2013 18:00

Za téměř čtyři a půl milionu korun dokončil státní podnik Lesy ČR protipovodňové úpravy na vodním toku Sedlinka a to v úseku, který protéká obcí Štítina, v okrese Opava, v Moravskoslezském kraji. Díky tomu jsou dnes obyvatelé obce a jejich majetek chráněni před přívalem rovnou stoleté velké vody.

Zásluhou Lesů ČR jsou obyvatelé obce Štítina chráněni před stoletou vodou
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR

„Koryto toku jsme zbavili nánosů a následně dno stabilizovali kamennými prahy a břehy opevnili dle místních podmínek kamennou rovnaninou, případně drátokamennými konstrukcemi. V některých částech následovalo vybudování opěrných betonových zdí s kamennými obklady a navýšení břehů dosypáním zeminy,“ popisuje realizovaná opatření Vladimír Němčanský, vedoucí Správy toků Lesů  ČR, oblasti povodí Odry.

S přípravami stavby započal v roce 2008 ještě bývalý správce toku, Zemědělská vodohospodářská správa. Po její transformaci správu toku včetně daného projektu převzaly Lesy ČR.

První písemná zpráva o obci Štítina pochází z roku 1282. Obec se nachází v nadmořské výšce 238 metrů a žije v ní více než 1200 obyvatel. Mezi významné osobnosti, které se v obci Štítina narodili patří například generál Heliodor Píka, představitel zahraničního československého protinacistického odboje a oběť komunistického teroru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lesy ČR

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SSHR: Výměna zkušeností z ropné krize na Družbě

18:02 SSHR: Výměna zkušeností z ropné krize na Družbě

Předsedové hmotných rezerv Polska, Slovenska a České republiky se setkali v Brně na semináři, který …