Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice Rychnov nad Kněžnou testuje zaměstnance kvůli zjištěné nákaze

14.08.2020 17:56

Tři zdravotníky pozitivní na Covid-19 odhalilo dnešní testování, vyvolané zprávou o nákaze jedné ze zdravotních sester, u které pozitivitu na Covid-19 odhalil preventivní test. Celkem je tedy onemocnění aktuálně potvrzeno u čtyř zdravotníků rychnovské nemocnice, všichni pracují na chirurgickém oddělení. Testování pokračuje u dalších zaměstnanců.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice Rychnov nad Kněžnou testuje zaměstnance kvůli zjištěné nákaze
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo

Nemocnice Rychnov nad Kněžnou neprodleně vyhlásila preventivní zákaz návštěv na všech odděleních. Pacienti směřující na chirurgii jsou přesměrováni na jiná oddělení v nemocnici či do okolních nemocnic. Ve spolupráci s KHS začíná trasování dalších kontaktů. Jakmile bude testování v nemocnici ukončeno a všichni zaměstnanci, u kterých se nákaza prokáže, izolováni, opatření v nemocnici se opět uvolní.

„Objevující se nové případy nákazy Covid-19 je realita dnešních dní, která se nevyhýbá ani zdravotníkům. Jakkoliv mne to mrzí, všechny naše pacienty mohu ubezpečit, že díky nastaveným postupům v našich zdravotnických zařízeních nehrozí ochromení chodu celé nemocnice,“ okomentoval nastalou situaci Ing. Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro zdravotnictví, kterého doplnila předsedkyně představenstva Zdravotnického holdingu KHK, Ing. Ivana Urešová: „Jakmile byly známy první výsledky testů, byla stanovena potřebná opatření, mezi které patří intenzivní testování všech dotčených zaměstnanců. Hned jak budeme znát další výsledky, budeme o nich informovat“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Slavná lázeňská města Evropy jsou světovým dědictvím UNESCO

7:34 Ministerstvo kultury: Slavná lázeňská města Evropy jsou světovým dědictvím UNESCO

Jedenáct předních lázeňských měst Evropy, mezi nimiž jsou i Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františk…