Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice získaly díky dotacím IROP vybavení za téměř 250 milionů korun

22.08.2019 17:56

Desítky moderních operačních i diagnostických přístrojů, rehabilitačních pomůcek i vybavení nemocničních pokojů získaly v uplynulých třech letech nemocnice Královéhradeckého kraje díky úspěšným žádostem o finanční dotace v rámci programu IROP.

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: Nemocnice získaly díky dotacím IROP vybavení za téměř 250 milionů korun
Foto: ZHKHK
Popisek: Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje - logo
reklama

„Cílem všech projektů je zlepšit kvalitu a dostupnost péče o pacienty a zvýšit kvalitu poskytované léčby. Moderní vybavení našich nemocnic zároveň ulehčuje každodenní práci zdravotnického personálu.“ zhodnotil úspěšné vyřízení žádostí IROP Ing. Aleš Cabicar, náměstek pro oblast zdravotnictví.

Nejvyšší obnos na nákup nového vybavení získala Oblastní nemocnice Náchod, která v rámci Integračního regionálního operačního programu realizovala tři projekty v celkové hodnotě téměř 98 a půl milionu korun. Díky dotacím pořídila například ultrazvukové a endoskopické přístroje nebo robotická lůžka. V dalším kole žádostí o dotace vypisuje náchodská nemocnice ještě dva programy za téměř 86 milionů korun, které by měly být realizovány do března 2021. Jeden z nich počítá s pořízením zdravotnického vybavení pro nemocnici v Rychnově nad Kněžnou.

Oblastní nemocnice Trutnov získala díky operačnímu programu řízeném Ministerstvem pro místní rozvoj přístroje a pomůcky v hodnotě 79 milionů korun. Mezi největší investice patří  pořízení magnetické rezonance za přibližně 23 milionů korun a nového skiaskopicko-skiagrafického přístroje za téměř 6 milionů korun, který umožňuje rentgenové vyšetření s možností snížení dávky záření na pacienta a obsluhující personál.

Jičínská nemocnice pořídila ze dvou projektů v rámci operačního programu IROP přístroje za téměř 72 milionů korun. Nejvýznamnějšími investicemi jsou moderní rentgen a několik ultrazvukových přístrojů, dále pak vybavení pokojů novými polohovacími lůžky. Aktuálně připravuje Oblastní nemocnice Jičín technické specifikace pro vypsání výběrových řízení na další dva projekty – Pořízení rehabilitačních přístrojů v hodnotě přibližně 20 milionů korun a Pořízení robotického zařízení pro nácvik a obnovu chůze za 11 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Slavičín je v třídění odpadů ve své kategorii nejlepší ve Zlínském kraji

22:11 Arnika: Slavičín je v třídění odpadů ve své kategorii nejlepší ve Zlínském kraji

Soutěž Odpadový Oskar vyhodnocuje množství směsných odpadů, které vyprodukují občané jednotlivých ob…