Zemi znovuzrozenou Stanislava Štýse, který vystavoval na Pražském hradě, hostí mostecké divadlo

11. 1. 2016 11:20

Výstavu fotografií Stanislava Štýse nazvanou Země znovuzrozená si mohou od osmého ledna prohlédnout návštěvníci Městského divadla v Mostě. Nestor takzvané české rekultivační školy ve svém rodném městě představuje výběr ze svých známých „dvojčat“, neboli fotografií různých míst regionu v době, kdy zde ještě probíhala těžba a následně po rekultivaci.

Zemi znovuzrozenou Stanislava Štýse, který vystavoval na Pražském hradě, hostí mostecké divadlo
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Stanislav Štýs, nestor "české rekultivační školy".

„I s ohledem na prostory ve foyeru mosteckého divadla se jedná o zhruba pětinový výběr fotografií, který jsem v loňském roce na jaře představil pod stejným názvem v Tereziánském křídle Starého královského paláce na Pražském hradě,“ uvedl autor. Podle vlastních slov se pro mosteckou výstavu snažil vybrat fotografie, které se přímo vážou k tomuto regionu. „Neustále se totiž přesvědčuji o tom, že ani samotní Mostečané neznají místa, kde v uplynulých desetiletích probíhaly rekultivace, přestože kolem nich nebo se přímo po nich téměř dennodenně chodí,“ doplnil Štýs.

Ve foyeru mosteckého divadla bude Země znovuzrozená umístěna zhruba dva měsíce, poté se přesune už v rozšířené podobě do gymnázia v Kadani. „Zájem o výstavu projevilo také Oblastní muzeum v Mostě a partneři z Německa, kde ale ještě nebyl zatím dojednán přesný termín,“ připomněl Štýs. Konání výstavy v mosteckém divadle podpořilo například město Most a Hospodářská a sociální rada Mostecka (HSRM). Stanislav Štýs je mimo jiné předsedou komise pro infrastrukturu a životní prostředí při HSRM a pro členy regionální tripartity uspořádal předloni exkurzi po rekultivovaných místech Mostecka, v loňském roce zástupci HSRM pod jeho vedením navštívili výstavu Země znovuzrozená na Pražském hradě.

 _______________________________________________________________________________

Hospodářská a sociální rada Mostecka vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 61 členů. Hospodářská a sociální rada Mostecka je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo zve na premiéru inscenace Jiřího Adámka Nová Atlantida

22:28 Národní divadlo zve na premiéru inscenace Jiřího Adámka Nová Atlantida

Premiéry Nové Atlantidy budou 1. a 2. března 2018 ve 20:00 na Nové scéně ND.