Zlínský kraj dotuje probíhající rekonstrukci kroměřížského muzea

21.11.2018 21:39

Rada Zlínského kraje schválila poskytnutí investičního příspěvku ve výši 1 372 000 korun příspěvkové organizaci Muzeum Kroměřížska na realizaci pokračující revitalizace budov a expozic.

Zlínský kraj dotuje probíhající rekonstrukci kroměřížského muzea
Foto: kr-zlinsky.cz
Popisek: Úřad Zlínského kraje

Zároveň Rada žádá Zastupitelstvo, aby na svém prosincovém zasedání muzeu schválilo poskytnutí návratné finanční výpomoci ve výši 10 109 000 korun na třetí etapu tohoto projektu v příštím roce. Tyto peníze budou do rozpočtu Zlínského kraje vráceny, jakmile přijdou evropské dotace, respektive peníze z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Muzeum Kroměřížska má za sebou první dvě etapy postupné obnovy hlavní budovy včetně modernizace expozic na Velkém náměstí. Na začátku roku 2019 bude zahájena třetí etapa tohoto rozsáhlého projektu v celkové hodnotě 44 milionů, kterým se významně zvýší komfort pro návštěvníky této krajské kulturní organizace," řekl radní Miroslav Kašný, zodpovědný za kulturu, památkovou péči, spolupráci s církvemi, mládež a sport.

Ačkoliv v muzeu postupně probíhají stavební práce, provoz je zajištěn tak, aby návštěvníkům průběžně nabízel zajímavý program a poskytoval i v podmínkách rekonstrukce základní pohodlí. K tomu přispívá již nově vybudované sociální zařízení, bezbariérový přístup nebo odpočinková zóna na nádvoří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

22:26 Univerzita Karlova připravila v rámci projektu Česko! A jak dál? už pět veřejných diskuzí, další bude letos v září

Univerzita Karlova pokračuje v projektu Česko! A jak dál?, jehož cílem je definovat zásadní témata Č…