Zoo Děčín: Dalším přírůstkem je kotě rysa ostrovida

13.07.2020 14:21 | Zprávy

Letošní rok v děčínské zoologické zahradě opravdu velmi přeje odchovům. Řadu mláďat opět po roce rozšířil pár rysů ostrovidů, který přivedl na svět jedno zdravé kotě.

Zoo Děčín: Dalším přírůstkem je kotě rysa ostrovida
Foto: Zoo Děčín
Popisek: Zoo Děčín

Narodilo se na konci měsíce května, v současné době je tedy zhruba šest týdnů staré. „Samice ho dlouhou dobu schovávala v porodní boudě a až v posledním týdnu začali ošetřovatelé pozorovat, že se mládě osměluje, vychází ven a začíná zkoumat okolí svět. Jeho pohlaví prozatím neznáme,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Současný chovný pár rysů ostrovidů sestavila děčínská zoo v roce 2016. Samec je šestiletý a pochází ze Zoo Liberec, samička má 4,5 roku a přicestovala ze Zoo Hluboká. V loňském roce společně odchovali 3 mláďata.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane premiére

prezident Trupm přiznal, že Venezuelu nenapadl kvůli drogám, ale kvůli ropě se snaží svrhnout režim. Jadernou elektrárnu od agresivního Ruska mít nemůžeme, ale stíhačky F-35 od agresivních Spojených států chcete kupovat. Jak mi to vysvětlíte? Petr Kryl

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Jihlava má třetí nejvyšší návštěvnost v historii

22:31 Zoo Jihlava má třetí nejvyšší návštěvnost v historii

Zoo Jihlava kromě silného zájmu veřejnosti zaznamenala také významné chovatelské úspěchy, rozšířila …