Zoo Jihlava: Odcestovaly od nás tři samice antilop nyal nížinných až do Indonésie

10.04.2021 22:08

I když jsou zoo v současné době zavřené pro veřejnost, stále to v nich žije a úplně se nezastavily ani transporty a výměny zvířat mezi nimi. Nám se povedl vyjednat přesun tří nyal nížinných (Tragelaphus angasii) narozených u nás v Zoo Jihlava v roce 2019 do zoologické zahrady Batu Secret Zoo na ostrově Jáva v Indonésii.

Zoo Jihlava: Odcestovaly od nás tři samice antilop nyal nížinných až do Indonésie
Foto: zoojihlava.cz
Popisek: ZOO Jihlava
reklama

Antilopy odletěly 17. března 2021 z letiště Václava Havla v Praze společně s dvěma mladými samci takinů čínských (Budorcas taxicolor bedfordi) z liberecké zoo. Všechna přepravovaná zvířata dorazila do Indonésie i do samotné zoo v naprostém pořádku dne 19. března v ranních hodinách.

„Transporty mezi zoologickými zahradami v rámci Evropy jsou dnes naprosto běžnou a nedílnou součástí fungování zoologických zahrad. Ale dlouhé a letecké transporty mezi zoologickými zahradami napříč kontinenty jsou přeci jen méně běžné a mnohem náročnější. Jsou však neméně důležité pro udržení genetické rozmanitosti a zdravých populací jednotlivých druhů zvířat chovaných v lidské péči v zoologických zahradách. Navíc Batu Secret Zoo je moderní kvalitní instituce a navázání spolupráce s ní nám může otevřít dveře i do budoucna v rámci chovatelské spolupráce u dalších živočišných druhů.“ Vysvětluje ředitel jihlavské zoo Jan Vašák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: V JE Leningradská II pracuje unikátní podvodní svařovací robot

13:30 Rosatom: V JE Leningradská II pracuje unikátní podvodní svařovací robot

Unikátní robot poprvé provedl diagnostiku bazénu pro skladování použitého paliva umístěného vedle re…