Zoo Liberec: V Údolí ohrožené divočiny vznikla nová stezka pro rodiny s dětmi

2.7.2022 10:20 dop. | Tisková zpráva

V novém rozvojovém území Zoo Liberec s názvem Údolí ohrožené divočiny vznikla nová zábavná a vzdělávací stezka. Tu pro děti a širokou veřejnost připravili a otevřeli ve spolupráci s libereckou zahradou žáci a paní vychovatelky Základní školy Doctrina.

Zoo Liberec: V Údolí ohrožené divočiny vznikla nová stezka pro rodiny s dětmi
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Naučnou stezku, která vede v místech budoucích výběhů pro tygry a medvědy, připravili za podpory Libereckého kraje a Zoologické zahrady Liberec žáci a paní vychovatelky školní družiny a klubu ZŠ Doctrina. Její trasa měří přibližně 2 km a zahrnuje celkem 14 zastavení. Zájemci se mohou těšit na různé vědomostní, sportovní i tvořivé aktivity. Jako první ji otestovali samotní žáci všech oddělení klubu a družiny. „Bylo pěkné pozorovat děti, jak v krásném prostředí lesa balancují na pařezech, přecházejí položený kmen stromu, trefují se šiškami na cíl, objímají stromy jako medvědi, hledají siluety zvířat zakomponované do blízké přírody nebo zcela tiše se zavřenýma očima naslouchají zpěvu ptáků a šumu lesa. Všichni naši žáci si výlet nesmírně užili, a tak věříme, že stezka přinese radost i dalším rodinám a dětem,“ říká vychovatelka Monika Kučerová.

Stezka se je rozdělena na dvě souběžné trasy podle obtížnosti a věku dětí a na její absolvování je potřeba vyčlenit si minimálně hodinu času.

„Kolegové ze zoo se snaží již nyní, kdy jsme na počátku tvorby vize rozvojového území zoo, přivést tam veřejnost a představovat myšlenku budoucího Údolí ohrožené divočiny. Čeká nás ještě řada let práce, ale to, že budou lidé s budoucím pojetím srozuměni, je pro budoucnost zoo důležité“, říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Podrobnější pokyny i informace o Údolí ohrožené divočiny zájemci naleznou na informačních panelech umístěných na začátku trasy, která se nachází se v zatáčce nad Střediskem ekologické výchovy Divizna směrem ke konečné zastávce tramvaje.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Chcete být prezidentem

Zajímalo by mě, jak hodnotíte stávající vládu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

7:34 Vězeňská služba: Vládní zmocněnkyně ve Věznici Světlá nad Sázavou

Nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Klára Šimáčková Laurenčíková navštívila Věznici Světlá nad …