Zoo Liberec: V pondělí otevře brány pro veřejnost Dětský koutek, novinkou bude zázemí pro běžce

22.5.2020 4:26 odp.

V pondělí 25. května se v rámci další vlny rozvolňování po dlouhých šesti měsících opět otevřou brány Dětského koutku v Lidových sadech pro veřejnost. Bude to již 65. sezóna, co toto oblíbené hřiště slouží dětem.

Zoo Liberec: V pondělí otevře brány pro veřejnost Dětský koutek, novinkou bude zázemí pro běžce
Foto: zooliberec.cz
Popisek: ZOO Liberec - logo

Navzdory finančním ztrátám způsobeným povinnou uzávěrou areálu zůstává otvírací doba i cena vstupného stejná jako v loňském roce. V případě hezkého počasí bude Dětský koutek otevřen každý den od 09.00 do 18.00 (květen, září, říjen), v červnu, červenci a srpnu pak do 19.00. Za celodenní vstupenku s možností opustit areál v průběhu dne děti zaplatí 40 Kč a jejich dospělý doprovod 30 Kč. „Jedinou změnou bude pouze posunutí věkové hranice nulového vstupného. Zdarma se nyní do koutku dostanou pouze děti do věku dvou let,“ upřesňuje vedoucí Kulturního střediska Lidové sady Vladimíra Štrynclová.

Otevření Dětského koutku se ale neobejde bez menších omezení. „Z bezpečnostních důvodů si děti prozatím nebudou moci vypůjčit odrážedla ani bábovičky na písek. U těchto hraček by pro nás totiž bylo velice komplikované zajistit pravidelnou desinfekci,“ dodává Štrynclová.

K dispozici ale nadále zůstávají všechny prolézačky, bludiště, klouzačky, houpačky i brouzdaliště. V provozu bude také historický vláček z roku 1971 a oblíbené ruské kolo.

Novinkou, kterou neocení ani tak děti jako spíše rekreační sportovci, je otevření tzv. zázemí pro běžce. To bude přístupné z turistické trasy vedoucí podél Dětského koutku na Libereckou výšinu a zájemci zde budou moci využít převlékárnu, uzamykatelné boxy či posezení s občerstvením. „Okolí Lidových sadů využívá k aktivnímu odpočinku stále více sportovních nadšenců. Cílem tohoto zázemí je podpořit veřejnost ve zdravém životním stylu a poskytnout ji větší komfort při pohybových aktivitách v okolí,“ vysvětluje ředitel Zoo Liberec David Nejedlo. Dětský koutek funguje v Liberci již od roku 1955 a jenom za sezónu 2019 prošlo jeho branami celkem 18 236 návštěvníků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

12:18 Lesy ČR: Obnovená retenční nádrž na Šluknovsku zadrží vodu i v době velkého sucha

Retenční nádrž zvanou „Vojenská“ zrekonstruovaly u Jiříkova na Šluknovsku v severních Čechách Lesy Č…