Zoo Zlín: Jaguáři se vracejí

12.5.2022 7:34 dop. | Tisková zpráva

A je to tady! 29. dubna přesně v pravé poledne přicestoval první obyvatel připravované expozice Jaguar Trek. Jmenuje se Dany, je to čtrnáctiměsíční samec jaguára a je nádherný!

Zoo Zlín: Jaguáři se vracejí
Foto: wikipedia
Popisek: Zoo Zlín.

Expozice Jaguar Trek má prvního obyvatele! V pátek 29.4. jsme z hodonínské zoo přivezli čtrnáctiměsíčního samce jaguára jihoamerického. Narodil se v dánské Zoo Skaerup, od loňského podzimu našel dočasný domov právě v Zoo Hodonín Dánská zoo totiž potřebovala uvolnil chovné prostory a skvělí hodonínští kolegové nám nabídli, že jaguár může u nich zůstat, dokud nebude nová expozice Jaguar Trek dokončena. Moc děkujeme Zoo Hodonín za pomoc!

Převoz jaguára zajistil náš dlouholetý partner, společnost Samohýl MB Zlín, a to dodávkou s čistě elektrickým pohonem. Děkujeme za skvělou podporu!

Jaguár přicestoval v bezpečnostní transportní bedně. Společně s ním dorazil i jeho chovatel Jirka Hlásenský, který se o něj v Hodoníně staral. Bylo okamžitě poznat, že Dany velmi příznivě reaguje právě na Jirkovu přítomnost v nové ubikaci. Zvědavě procházel obě dvě vnitřní ubikace, očichal snad každé místo a večer už spořádal první porci masa. Vše nasvědčujeme tomu, že převoz i aklimatizaci na nové prostory zvládnul naprosto skvěle. Chovateli  Jirkovi také vděčíme za základy pozitivního tréninku, na kterém s Danym pracoval, plynule teď na něj navážeme.

Vychutnejte si první záběry a fotografie jaguářího samce a do diářů poznamenejte datum 15.5. Právě třetí květnovou neděli slavnostně otevřeme expozici Jaguar Trek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

17:17 České dráhy zkoušejí delší předprodej rezervací, data o rezervacích se do vlaků nahrávají automaticky

O 1,5 hodiny se prodlouží doba předprodeje rezervací, která bude u vybraných vlaků nově možná až do …