dTest: Elektrický kartáček není nutně lepší než obyčejný

28.01.2019 20:34

Váháte, zda je účinnější čistit si zuby klasickým kartáčkem, nebo se vyplatí investovat do elektrického? Spotřebitelské organizace nemají jednoznačnou odpověď. Můžete se proto bez obav rozhodnout podle vlastních kritérií.

dTest: Elektrický kartáček není nutně lepší než obyčejný
Foto: dTest
Popisek: dTest

 

Elektrický kartáček má své přednosti. Zastane většinu manuální práce. Stačí jej jen přesouvat z jednoho zubu na druhý. Může čistit důkladněji než naše ruka s běžným kartáčkem, protože automaticky ovládá ty správné pohyby. I v tomto případě však záleží na zvolené technice. Mnohé výrobky mají časovač, který pomáhá dodržet dvouminutovou doporučenou dobu čištění. Elektrický kartáček je vhodným řešením pro osoby s motorickými problémy, například pro menší děti, lidi se sníženou silou ramen nebo rukou. Jiné však může odradit svými vibracemi.

Čas vám elektrický kartáček neušetří. U každého zubu musíte vydržet stejně jako s klasickým a bez zubní nitě nebo mezizubního kartáčku se neobejdete. Pokud se pro něj rozhodnete, věnujte při nákupu pozornost jeho výdrži. Spotřebitelské testy ukázaly, že baterie zpravidla nevydrží dlouho a je třeba kartáček po každém čištění znovu nabít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mauglího stopy vedou napříč areálem Zoo Liberec

7:34 Mauglího stopy vedou napříč areálem Zoo Liberec

Vydat se po stopách hrdinů z Knih džunglí Rudyarda Kiplinga můžete při návštěvě liberecké zoologické…