dTest: V soutěži Spotřeba pro život zvítězili studenti z Prahy 5 a Ledče nad Sázavou

11.06.2019 21:44 | Zprávy

Hned několik desítek časopisů soutěžilo o prvenství v právě ukončeném jedenáctém ročníku studentské soutěže Spotřeba pro život. Studenti měli za úkol vytvořit vzorové číslo spotřebitelského časopisu. Museli přitom prokázat své znalosti o právech a povinnostech spotřebitelů vůči poskytovatelům poštovních či přepravních služeb. Vítězné týmy studentů budou mít možnost seznámit se s tím, co vše se musí odehrát, aby lidem mohla být zásilka doručena.

dTest: V soutěži Spotřeba pro život zvítězili studenti z Prahy 5 a Ledče nad Sázavou
Foto: dTest
Popisek: dTest

Zpracování soutěžních časopisů bylo velmi nápadité a kvalitní, odborná porota přesto musela určit jasné pořadí vítězů. „Na společném prvním a druhém místě se umístili studenti Střední odborné školy Drtinova z Prahy 5 s časopisem BUSINESS a studenti Gymnázia, střední odborné školy a vyšší odborné školy z Ledče nad Sázavou s časopisem Ovšem!. Ze třetího místa se mohou radovat studenti z Albrechtovy střední školy z Českého Těšína s časopisem Zabalíte, doručíme,“ vyhlásil vítěznou trojici Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení spotřebitelské organizace dTest.

Všechny tři kolektivy obdrží spolu se svými pedagogy jako cenu exkurzi do největší české třídírny balíků a vysoce specializovaného pracoviště pro příjem tísňového volání. Další dva soutěžní kolektivy v pořadí se mohou těšit na věcné ceny. Na čtvrtém místě se umístili studenti ze Střední školy služeb a podnikání z Ostravy - Poruby (časopis POST BOX) a na pátém místě pak studenti ze Střední odborné školy a gymnázia ze Starého Města (časopis POST NEWS).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.