eCENTRE: Jesenice využila e-aukci a ušetří za propan butan 300 tisíc

18. 9. 2012 10:40

Středočeská obec Jesenice se rozhodla po vzoru měst využít systém elektronických aukcí na řešení veřejných zakázek. Vedení největší obce v České republice zorganizovalo e-aukci na dodávky propan-butanu a během elektronického výběrového řízení se mu povedlo snížit konečnou hodnotu zakázky o více jak čtvrtinu oproti původní ceně.

eCENTRE: Jesenice využila e-aukci a ušetří za propan butan 300 tisíc
Foto: eCENTRE
Popisek: Ředitel společnosti eCENTRE, a.s. Vítězslav Grygar

„Vstupní hodnota veřejné zakázky na dodávky propan-butanu pro Jesenici byla stanovena téměř na 1,2 milionu korun. Během půl hodiny, po kterou akce probíhala, klesla cena o více jak čtvrtinu, což pro nás bylo milým překvapením. Běžným jednáním bychom se na takovou cenu asi jen těžko dostali,“ říká starosta Jesenice Jan Polák. Pozitivum vidí starosta i v tom, že se mu oproti předchozí desetileté smlouvě podařilo uzavřít kontrakt na 3 roky bez nutnosti prodloužení.

Do srpna roku 2015 má tak Jesenice zajištěné dodávky propan-butanu. Vedení obce si je vědomo, že úspora ve výši 292 tisíc se v rozpočtu projeví až v podzimních měsících a následujících třech letech, i tak ale už Jesenice přemýšlí nad využitím uspořené částky. „Předpokládáme, že bychom pomocí těchto peněz mohli spolufinancovat plánované projekty jako je např. zateplení naší základní školy, nebo opravy chodníků a veřejného osvětlení,“ nastiňuje plány obce Jan Polák.

„Jesenice je důkazem, že elektronické aukce je možné využít na jakékoliv zboží a služby. Záleží skutečně na vůli zadavatelů a samozřejmě na tom, kde dané obci aukce přinesou největší ekonomický efekt,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která pro město aukci přes Systém CENTREs zajistila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Evropská komise vyhlásila výběrové řízení na místo evropského nejvyššího žalobce

22:28 Ministerstvo spravedlnosti: Evropská komise vyhlásila výběrové řízení na místo evropského nejvyššího žalobce

Úřad evropského veřejného žalobce bude nezávislé evropské státní zastupitelství, které bude odpovída…