Prymula se stal poradcem ing. Babiše. Za 800 tisíc

23.11.2020 14:34

VÍME PRVNÍ Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se o svou budoucnost nemusí obávat. Jak se podařilo zjistit ParlamentnímListům.cz, Úřad vlády ho zaměstnal jako poradce premiéra.

Prymula se stal poradcem ing. Babiše. Za 800 tisíc
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12076 lidí
Předmětem smlouvy mezi Úřadem vlády a Romanem Prymulou je jeho závazek poskytovat objednateli na vlastní náklad a nebezpečí komplexní poradenské a konzultační služby v oblasti zdravotnictví, a to přímo „pro předsedu vlády České republiky, Ing. Andreje Babiše, a to v rozsahu a za podmínek stanovených touto smlouvou“.

Jelikož mají dotyčnou smlouvu ParlamentníListy.cz k dispozici, můžeme z ní vyčíst, že místem plnění předmětu smlouvy je sídlo objednatele, tedy Úřad vlády a že za jednu hodinu poskytování svých služeb obdrží Roman Prymula částku 1000 korun. Cena za poskytování exministrových služeb nepřekročí částku 80 000 korun bez DPH za kalendářní měsíc.

Celková hodnota smlouvy je uvedena na 800 tisíc korun.

V noci na 22. října byl tehdejší ministr Roman Prymula vyfotografován, jak vychází z vyšehradské restaurace Rio's, která měla být vzhledem k opatřením souvisejícím s pandemií onemocnění covid-19 uzavřená. Dne 23. října jej po zveřejnění informací v tisku opoziční politici a členové vlády vyzvali k rezignaci. Schůzky se dále účastnil předseda Poslaneckého klubu ANO 2011 Jaroslav Faltýnek, ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant a údajně také Jan Gottvald, syn majitele zaniklého 1. FK Drnovice.

Ačkoli Prymula pochybení odmítal, musel skončit. Jeho místo přezval Jan Blatný. Roman Prymula poté slíbil, že bude vládě i premiérovi k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Komunikovat, komunikace, komunikaci, komunikovat." Babiš předvedl slovní slalom, když vysvětloval konec Blatného

15:25 „Komunikovat, komunikace, komunikaci, komunikovat." Babiš předvedl slovní slalom, když vysvětloval konec Blatného

Předseda vlády uvedl ve středu do funkce nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Nového min…