FOTO Prezident Zeman se setkal s legendárním diplomatem a politikem Kissingerem

09.10.2014 15:21 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Prezident Miloš Zeman se v německém Lipsku účastní oslav 25. výročí mírové revoluce v tehdejší NDR. Při této příležitosti se český prezident setkal se slavným americkým diplomatem a nositelem Nobelovy ceny míru Henrym Kissingerem.

FOTO Prezident Zeman se setkal s legendárním diplomatem a politikem Kissingerem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident ČR Miloš Zeman

Německý prezident Joachim Gauck pozval do Lipska světové státníky na oslavy 25. výročí mírové revoluce v tehdejší Německé demokratické republice. V letošním roce jde již o několikátou akci v Evropě, kde se připomíná ukončení vlády komunistických režimů.

Oslav se vedle českého prezidenta Miloše Zemana účastní také slovenský prezident Andrej Kiska, polský prezident Bronislaw Komorowski a právě i někdejší ministr zahraničí USA a nositel Nobelovy ceny míru Henry Kissinger. Americký politik a diplomat německého židovského původu sehrál klíčovou roli v zahraniční politice hned pěti amerických prezidentů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Jan Schiller byl položen dotaz

Pomoc Ukrajině

Jste pro pomoc Ukrajině, to i já. Jak se ale díváte na pomoc ukrajinským uprchlíkům zde? Podle mě mají mnohem víc výhod než občané ČR, kteří potřebují pomoc od státu. Ano, ti sice nejsou uprchlíci, ale měli by proto na tom být hůř

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Neznačené elektronické cigarety

7:33 Celní správa: Neznačené elektronické cigarety

V posledním půlroce loňského roku zadrželi středočeští celníci při kontrolách v regionu více než 70 …