Heger si s pojišťovnami plácl: Nemocnice od roku 2013 zruší deset tisíc lůžek

31.10.2011 16:35 | Zprávy
autor: olb

Zdravotní pojišťovny se dnes s ministerstvem zdravotnictví dohodly na tom, že se zruší deset tisíc nemocničních lůžek. Pojišťovny do konce roku vypoví smlouvy všem nemocnicím a celý příští rok budou jednat o smlouvách nových. Upozornil na to Český rozhlas.

Heger si s pojišťovnami plácl: Nemocnice od roku 2013 zruší deset tisíc lůžek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice - ilustrační foto nemocnice
Náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek Radiožurnálu pak v souvislosti s rušením lůžek řekl, že důvodem není jen úspora peněz. Cílem je podle něj pacient pro něhož by měla být zaručena kvalitní a bezpečná péče.

„Tím, že máme péči dekoncentrovánu, to znamená zařízení, kde se provádí málo operací, tak není zaručena kvalita a bezpečnost prováděné péče pro pacienty. Dochází k určitému rozmělňování zdrojů, dochází k nehospodárnému nakládání s prostředky," uvedl Nosek pro rozhlas.

Podle ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP ) Pavla Horáka ale pojišťovny začnou jednat s nemocnicemi o změnách lůžkové sítě až od 1. ledna.  Upřesnil však, která oddělení postihne rušení lůžek asi nejvíc.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Miloš Vystrčil byl položen dotaz

Žaloba

Jaký účel by přesně měla ta žaloba na premiéra a Macinku? I kdyby vám dal soud za pravdu, tak to přeci nepovede k jejich odvolání nebo je nedonutí sliby splnit. Nebo ano? A podáte ji? Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Efektivnější řízení cestovního ruchu v Praze i Česku

19:28 CzechTourism: Efektivnější řízení cestovního ruchu v Praze i Česku

Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism a Prague City Tourism společně vysoutěžily jako dodav…