John pro rozhlas: Mít ve vládě čtyři ministry je pro nás priorita

22.06.2011 9:05 | Zprávy
autor: olb

Předseda Věcí veřejných Radek John si stále trvá na tom, že by strana měla mít ve vládě čtyři ministry. Stále si tak stojí na tom, že by z ministerstva dopravy měl odejít nestraník Radek Šmerda. John však zmínil, že personální změny přijdou na řadu až ve chvíli, kdy se koalice shodne na šestnácti stranách programových záležitostí.

John pro rozhlas: Mít ve vládě čtyři ministry je pro nás priorita
Věci veřejné se budou snažit na dnešním jednání špiček koalice prosadit, aby se členkou vlády stala první místopředsedkyně a šéfka poslaneckého klubu VV Karolína Peake. Radek John k tomu zdůraznil, že koalice se musí dohodnout do konce června. Pokud ne, Věci veřejné vládu opustí. Co se ale bude dnes na jednání koaličních špiček, tedy na K9, celkově probírat?  

„Napřed budeme probírat programové věci. Jsou pro nás nejdůležitější zrušení akcií na majitele, zdanění hazardu a další řada klíčových bodů. Teprve až se na nich shodneme, pokud se na nich shodneme, budeme řešit koaliční smlouvu," řekl k tomu pro Český rozhlas John.

Související:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Vyjádříte se ke kauze s leteckou technikou?

Dávám za pravdu poslanci Maškovi, který tvrdí, že je víc než podezřelé, že mlčíte, a který má dobré postřehy, proto odkazuji na něj a třeba se odpovědí dočkáme. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Masek-ANO-Pane-Rakusane-kdo-vysvetli-660-milionu-navic-792542

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

22:03 CzechTourism: Čína znovu objevuje Českou republiku

Od Pekingu až po Šanghaj. Česká centrála cestovního ruchu představila během dvoutýdenní mise v Číně …