Kalouskovo přání se plní. Lidovci posilují. Na úkor Johna a spol.

02.02.2011 20:21 | Zprávy

Podle zástupců KDU-ČSL, která by se podle nejnovějšího výzkumu opět dostala do sněmovny, stojí za jejím úspěchem zejména skutečnost, že Véčka, o nichž si veřejnost myslela, že politiku spasí, zklamala.

Kalouskovo přání se plní. Lidovci posilují. Na úkor Johna a spol.

Nejnovější výzkum agentury Factum Invenio ukázal, že pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v lednu, dostali by se do ní i lidovci. Ti by se ziskem 7,5 procent předstihli i Věci veřejné. Pro ty by hlasovalo jen 7,3 procent lidí.

A právě zdvihající se volební preference lidové strany vyvolaly velký ohlas mezi jejími členy. "Je to skvělé, že má strana takovou podporu, je to správně, že je lepší než VV," reagoval pro ParlamentníListy.cz někdejší šéf KDU-ČSL Cyril Svoboda.

K tématu:
Vládní koalice si drží křehkou většinu. Do sněmovny by se dostali ale i lidovci

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Představenstvo bude od nového roku tříčlenné

19:15 České dráhy: Představenstvo bude od nového roku tříčlenné

Dozorčí rada Českých drah rozhodla o odvolání Blanky Havelkové z funkce členky představenstva Českýc…