Klaus v Terezíně: Kontext válečných hrůz se zamlčuje. A to je chyba

15.05.2011 14:57 | Zprávy

Stejně jako řada pamětníků a politiků uctil památku obětí druhé světové války v Terezíně i prezident Václav Klaus. Ve svém tradičním projevu apeloval na to, aby lidé na hrůzy války nezapomínali ani dnes.

Klaus v Terezíně: Kontext válečných hrůz se zamlčuje. A to je chyba

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku si v neděli lidé připomněli oběti nacistické perzekuce za druhé světové války. Prezident Václav Klaus, který se terezínské tryzny také  zúčastnil, uvedl, že i 66 let po skončení války je třeba připomínat si zvěrstva, která byla během války napáchána.

Poučme se z tragédie, apeloval Klaus

"Je naší povinností chránit historickou pravdu. Je naší povinností chránit demokracii a humanistické ideály, na nichž naše civilizace stojí. Jen tak můžeme zajistit, aby tragédie, kterou si zde každoročně připomínáme, byla už jen strašnou, smutnou a velmi poučnou historií," řekl Klaus ve svém projevu. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Klaus , válka , Terezín , tryzna

autor: jas

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Veřejná doprava

Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře

Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…