Kubiceho spiknutí proti mně, hřímal Rath. A reakce od nejvyššího žalobce je tu

05.06.2012 15:28 | Zprávy

Je to naprosto běžné, říká na Rathovu kritiku ohledně přístupu expolicisty Gregora přímo k náměstkovi Nejvyššího státního zástupce Střížovi mluvčí NSZ Helena Markusová. Rath zmínil přímou cestu ´řadového´ policisty k nejvýše postaveným žalobcům v zemi jako jeden z důkazů, že je jeho proces zmanipulován.

Kubiceho spiknutí proti mně, hřímal Rath. A reakce od nejvyššího žalobce je tu
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

Řeč poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ve sněmovně je asi mediálně nejsledovanější událostí měsíce. Muž, který dnes přesvědčuje kolegy o své nevině, využívá svoje právo promluvit před poslanci vrchovatě. Uvedl i domnělé indície, které podle něj případ jasně ukazují jako politickou objednávku či mstu ministra vnitra Kubiceho.


Jedním ze znaků zmanipulovanosti je podle Ratha i způsob, jakým došlo k podání trestního oznámení na Ratha a jeho skupinu. "Je samozřejmě naprosto normální, že první náměstek Nejvyššího státního zástupce Igor Stříž přijme neznámého expolicistu z Kubiceho ÚOOZ a převezme od něj trestní oznámení. Je to naprosto běžné," promluvil s ironií sobě vlastní Rath, který je považováán za jednoho z nejlepších rétorů sněmovny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Václav Ivánek

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Narovinu

Je opravdu šance, že pro nás emisní povolenky nebudou vůbec platit, a že za to ani nijak nezaplatíme? Nebo jak to s nimi opravdu je? Prosím buďte upřímná. Děkuji Václav

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

22:08 ÚZSVM hledá nového vlastníka pro Národní dům na Vinohradech

ÚZSVM vyhlásil výběrové řízení s elektronickou aukcí na prodej Národního domu na Vinohradech.