Mrtvý soudce byl podivín: Sprostě nadával štěkajícím psům a trestal je

10.07.2012 6:47

Z jedné strany udržovaný rodinný dům, z druhé strany zarostlá zahrada, ve které je uložena spousta nepotřebných věcí. Na takovém místě byl nalezený mrtvý soudce Miloslav Studnička. Deník Právo potvrdil, že měl podřezané hrdlo.

Mrtvý soudce byl podivín: Sprostě nadával štěkajícím psům a trestal je
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Podle sousedů byl soudce Studnička podivín a s okolím ve Frenštátu pod Radhoštěm se nestýkal. V domě se prý nikdy neobjevil žádný příbuzný ani jiná návštěva. Studnička působil plachým dojmem, ačkoliv byl v soudní síni postrachem i pro nejotrlejší zločince. 

„Choval se docela normálně, ale ti jeho psi, to bylo něco neskutečného. Měli jste vidět, když je ráno vypustil, byl to strašný rámus. Pak jim vulgárně nadával a přísně je trestal, když byli neposlušní. Přes den, když byl v práci, psi naříkali a chtěli ven,“ popsal Právu jeden ze sousedů.

Sousedům šestnáctičlenná psí smečka vadila. Studnička ale na stížnosti nedbal, a tak se proti němu chystalo sepisování petice, dodává bulvární deník Blesk.

Soudce žil v neuvěřitelném nepořádku

„Žil ve velmi nestandardním prostředí, v domku byl neuvěřitelný nepořádek. S nikým ze sousedů se moc nebavil. Někdy se mně zdálo, že má radši zvířata než lidi,“ řekl Lidovým novinám člen frenštátské radnice.

Podle Lidových novin nepanuje po nalezení mrtvého ve městě obava o bezpečnost. Lidé mají pocit, že případný útočník šel cíleně.  „Kdyby šel krást, nevybral by si místo, kde štěká tolik psů. A místo, které evidnentně slouží spíše pro sváteční pobyty,“ řekla jedna ze sousedek.

Vyšetřovatelé se přiklánějí k sebevraždě

Studnička se prý chystal se soudcováním skoncovat a důchod strávit na chalupě v Beskydech. Chtěl se věnovat svým psům, kterých podle zjištění Práva choval na dvě desítky.

„Vzhledem k některým velmi nestandardním věcem, v jakém prostředí a jakým překvapivým způsobem života tam žil, tak se policie začíná stále více přiklánět k tomu, že šlo o sebevraždu. Je to velice rálná varianta,“ řekl deníku zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …