O osudu šéfa ŘSD se rozhodne tento týden. Poruba možná skončí

01.05.2012 20:00

Šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) René Poruba nemá vůbec jisté své místo. Ministr dopravy Pavel Dobeš je s ním na nože a kritizuje některé jeho zakázky. Moc tomu nepomohl ani nedávný audit na ŘSD.

O osudu šéfa ŘSD se rozhodne tento týden. Poruba možná skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

Audit totiž shledal u 29 z celkem 30 náhodně vybraných podlimitních zakázek vážná pochybení. „Co se týká pana ředitele, tak důležitý bude jeho postoj k auditu, který na ŘSD provedli lidé ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jde o malé zakázky za šest až dvacet milionů korun, kterými ale v součtu ročně protékají miliardy,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz ministr Pavel Dobeš.

„Nechci rovnou říkat, že za to může pan ředitel, to by byla špatná interpretace. V řadě případů zakázky zadávala krajská ředitelství ŘSD. Nechci z toho ale dělat nějaký hon na čarodějnice,“ dodává však vzápětí.

Ani dříve neprobíhala spolupráce Reného Poruby a Dobeše úplně ideálně. Podle zápisu z jednání grémia VV z 13. dubna si Poruba stěžoval, že od ministra necítí podporu. Dokonce byl proto vyzván, aby na ministerstvu skončil.

„Taková slova na grémiu VV skutečně zaznívala. To je zásadním otazníkem naší další spolupráce. My se ale ještě tenhle týden musíme sejít a tyhle věci spolu prodiskutovat,“ naznačuje Dobeš, že tento týden se pravděpodobně rozhodne o budoucnosti Poruby.

Zatím však neřekl nic konkrétního. „To je komunikace mezi námi dvěma a nechci, aby debata ke konkrétním věcem byla vedena takhle přes média. Prostě se musíme sejít a některé věci si vyříkat. Co bude dál, se uvidí,“ naznačil ministr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Huawei

Co máte proti této značce? Jestli je to jen tím, odkud pochází, nemyslíte, že i nadměrná propagace všeho amerického, jak často vidíme není dobrá? Přijde mi, jak kdybychom zapomínali na svou suverenitu. Jedni podporují Rusko, Čínu, druzí zas USA, Západ a na národní identitu se zapomíná, nemyslíte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

4:44 Máš 300 krav, co prdí? Plať. Česká kráva v ohrožení. Je zle

Dražší hovězí maso? Dá se to prý očekávat. Důvodem jsou nejen stále složitější dotační programy pro …