O osudu šéfa ŘSD se rozhodne tento týden. Poruba možná skončí

01.05.2012 20:00

Šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) René Poruba nemá vůbec jisté své místo. Ministr dopravy Pavel Dobeš je s ním na nože a kritizuje některé jeho zakázky. Moc tomu nepomohl ani nedávný audit na ŘSD.

O osudu šéfa ŘSD se rozhodne tento týden. Poruba možná skončí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Dobeš

Audit totiž shledal u 29 z celkem 30 náhodně vybraných podlimitních zakázek vážná pochybení. „Co se týká pana ředitele, tak důležitý bude jeho postoj k auditu, který na ŘSD provedli lidé ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Jde o malé zakázky za šest až dvacet milionů korun, kterými ale v součtu ročně protékají miliardy,“ uvedl v rozhovoru pro Týden.cz ministr Pavel Dobeš.

„Nechci rovnou říkat, že za to může pan ředitel, to by byla špatná interpretace. V řadě případů zakázky zadávala krajská ředitelství ŘSD. Nechci z toho ale dělat nějaký hon na čarodějnice,“ dodává však vzápětí.

Ani dříve neprobíhala spolupráce Reného Poruby a Dobeše úplně ideálně. Podle zápisu z jednání grémia VV z 13. dubna si Poruba stěžoval, že od ministra necítí podporu. Dokonce byl proto vyzván, aby na ministerstvu skončil.

„Taková slova na grémiu VV skutečně zaznívala. To je zásadním otazníkem naší další spolupráce. My se ale ještě tenhle týden musíme sejít a tyhle věci spolu prodiskutovat,“ naznačuje Dobeš, že tento týden se pravděpodobně rozhodne o budoucnosti Poruby.

Zatím však neřekl nic konkrétního. „To je komunikace mezi námi dvěma a nechci, aby debata ke konkrétním věcem byla vedena takhle přes média. Prostě se musíme sejít a některé věci si vyříkat. Co bude dál, se uvidí,“ naznačil ministr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Splašky a jídlo jak prasatům.“ Okrádání na dovolené ukončeno. Jednoduše

4:44 „Splašky a jídlo jak prasatům.“ Okrádání na dovolené ukončeno. Jednoduše

Na pláži splašky, jídlo kydlé jak prasatům. Nevyhovující hotely a pláže. Dle zástupců cestovních kan…