O státní dluhopisy je nebývalý zájem. Kalousek chystá další dvě emise

12.12.2011 15:48 | Zprávy
autor: jhe

Rekordní zájem občanů České republiky o státní dluhopisy přiměly ministerstvo financí k rozhodnutí vydat v příštím roce další dvě emise. Celkem si tak stát od svých občanů vypůjčí až 40 miliard korun.

O státní dluhopisy je nebývalý zájem. Kalousek chystá další dvě emise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Díky levnějším půjčkám ušetřil stát na čistých úrokových výdajích ze státního dluhu přes 20 miliard korun.

"To vypovídá o solidním postavení, které má Česká republika na finančních trzích. Investoři pozitivně vnímají snahu vlády snižovat deficity veřejných rozpočtů a účtují si relativně nízkou rizikovou přirážku, což kontrastuje s jinými vyspělými evropskými státy," řekl ministr financí s tím, že ušetřená částka půjde na úhradu schodku rostoucího i kvůli nevybraným daním.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

SMS

Není bezpředmětné, komu byli SMS poslány, když je jasné, že byli směřovány prezidentovi? Proč je neposlal Macinka přímo jemu nevím, spíš otázka na něj. Ale podle vás je jejich obsah v pořádku? A celkově podle vás takto má komunikovat státník?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řehka nebude rád. Z armády zní o L-159 něco úplně jiného, než říká

4:44 Řehka nebude rád. Z armády zní o L-159 něco úplně jiného, než říká

Pomáhá část českých novinářů hájit dosluhujícího náčelníka generálního štábu Karla Řehku? Tyto otázk…