První máj komunistů narušil Šinágl s nacistickou vlajkou

01.05.2011 21:09

Setkání představitelů Komunistické strany Čech a Moravy a jejich příznivců, které se u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti koná tradičně první květnový den, letos narušil odpůrce komunistů Jan Šinágl. Během projevu šéfa strany Vojtěcha Filipa vyskočil na pódium vyzbrojen vlajkou s hákovým křížem.

První máj komunistů narušil Šinágl s nacistickou vlajkou

Na Šinágla pak volali příznivci komunistů: „Hanba jemu!" Navíc byl záhy z pódia vyprovozen a Filip tak mohl dál nerušeně pokračovat ve svém proslovu. Incident však okomentoval: „Pan Šinágl nejenom, že právě spáchal trestný čin propagace fašismu, ale rád bych se zeptal, kdo ho za to platí."

Odejmout vládě moc

V proslovu se šéf partaje opřel do kabinetu Petra Nečase ODS, když nezapomněl zmínit všechny korupční aféry jeho členů, které se od dob jeho fungování dostaly na povrch.

„Legitimita každé vlády vychází z toho, že strany nabídnou svůj program, za který posléze odpovídají. Jak byste reagovali, pokud by váš advokát nedělal to, za co ho platíte? Prostě byste mu vypověděli plnou moc. A plnou moc je třeba odejmout i vládě, což je možné jedině v nových volbách," hřímal Filip ohledně bezzubého boje proti korupci.

Projev posléze završila internacionála. Při ní všichni přítomní příznivci partaje, kterých bylo podle odhadů organizátorů na dva a půl tisíce, povstali a spolu s politiky zpívali.


Více k 1. máji komunistů:

reklama

autor: Jan Rychetský

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co je to dezinformace?

Proč není tento pojem legislativně uchopen a jak je možné, že i přesto vláda vyhazuje miliony za boj proti nim? Jak se dezinformace pozná?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

11:21 205 Kč v ČR za vepřové, 77 Kč v Polsku. Překvapivý důvod, o němž se nepsalo

205 Kč za kilo vepřové pečeně v ČR, 77 Kč v Polsku. Zjištění polských novinářů. Důvod? Překvapivý. „…