Ta je naopak přesvědčena, že právě cesta nastolená Topolánkovým kabinetem spočívající ve vládou zakládaných agenturách, které mají za cíl zprostředkovat kontakt mezi romskou menšinou a majoritní společností, je správná.
SLEDUJEME téma Romové
Zatímco senátor Jaroslav Doubrava by rád viděl na Šluknovsku armádu, Džamila Stehlíková říká: „To jsou všechno silná slova. Ve skutečnosti je to však všechno o každodenní mravenčí práci v terénu." Podle Stehlíkové tuto práci vykonávají právě vládní agentury. „Není to o silných slovech, ale o práci a odborném přístupu. Proč by jinak s agenturami starostové spolupracovali?" diví se kritice své integrační politiky Stehlíková.
Romové by měli dostat příležitost, radí bývalá ministryně
Bývalá ministryně nesouhlasí s názory, podle kterých by měl stát změnit a zpřísnit integrační politiku vůči Romům. „Je třeba pracovat s lidmi na místě, vzdělání a práce, to je to, co Romové potřebují. Pokud to nemají, vzniká pak živná půda pro excesy různého typu," vysvětluje Stehlíková. Dodává, že to ale neznamená, že by zákon neměl platit pro všechny. „Pokud Romové spáchají útok s rasistickým podtextem, tak za něj musí být potrestáni stejně, jako kdyby jej spáchali členové většinové společnosti nebo členové jakékoliv jiné minority."

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Matěj Pálka