Usmívejte se, jste v záběru, varuje hrstka "pirátů" v protestu proti šmírování

28.07.2012 14:10 | Zprávy

UVNITŘ FOTOGALERIE Proti šmírování lidí a zásahu do soukromí budou v sobotu protestují pirátské strany v Evropě, včetně České pirátské strany. ParlamentníListy.cz jsou na místě. V současné době je prý na místě demonstrace - před Úřadem na ochranu osobních údajů - zhruba dvanáct lidí. Vedle Prahy se však v Česku protestuje také v Brně a Plzni.

Usmívejte se, jste v záběru, varuje hrstka "pirátů" v protestu proti šmírování
Foto: Vladimír Škarda
Popisek: Tématem happeningu byl protest proti proti plošnému sledování obyvatelstva - INDECT.

Co je to INDECT, vůči kterému se zvedá vlna nevole? Podle hackerské skupiny Anonymous tento projekt výrazně zasáhne do soukromí všech. „Jeho důsledkem bude globální sledování veškerých komunikačních zařízení a platforem. Bude-li tento projekt realizován, dojde k omezení osobní svobody všech občanů EU. Může též dojít k jeho zneužití, což může mít nedozírné následky,“ zní varování z videa Anonymous. Proto je sobota, 28. července, evropským dnem protestu.

Na místě demonstrace je možné v rukou hrstky lidí, která svůj nesouhlas přišla vyjádřit, vidět transparenty a hesla typu: "Piráti proti sledování; STB 2.0 (napsané na imitaci kamery vyrobené z krabice), či výzvu: Usmívejte se, jste v záběru."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Kyberšmejdi s novým rokem oprášili starý podvod

22:31 VZP: Kyberšmejdi s novým rokem oprášili starý podvod

S nadcházejícím rokem zaznamenala Všeobecná zdravotní pojišťovna mimořádně intenzivní vlnu podvodnýc…