VIDEO „Prezident“ Jakl oznamuje vystoupení z EU

22.10.2012 15:53

Novoroční projev prezidenta republiky Ladislava Jakla. Tak se jmenuje nový předvolební klip možného uchazeče o post hlavy českého státu, který se šíří internetem. „Prezident“ Jakl v něm oznamuje vystoupení naší země z Evropské unie.

VIDEO „Prezident“ Jakl oznamuje vystoupení z EU
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Ladislav Jakl

„Léta slýcháme od našich politiků a slyšeli jste to i od mých neúspěšných protikandidátů na úřad prezidenta České republiky, že Evropská unie vzkvétá. Slýchali jsme, že vstupem do EU začne éra prosperity a blahobytu, že rozkvete naše životní prostředí, že bude vymýcena korupce a zločinnost, že se nám otevře svět a sousední trhy. Slýchali jsme, že nebude nijak dotčena naše suverenita a rozšíří se naše svobody,“ začíná svůj „novoroční projev“ Jakl.

„Předpokládám, že jste si mě nezvolili hlavou státu, abych vám i já takhle lhal. Ne, Evropská unie nevzkvétá,“ pokračuje po vzoru prvního Havlova prezidentského projevu a upozorňuje, že unie je prostorem hluboké dluhové krize.

Čas bruselského diktátu skončil

Stejně tak je podle Jakla Evropská unie prostorem rostoucího sociálního a společenského napětí mezi národy a prostorem diktátu silnějších. Jako čerstvě zvolený prezident však není Jakl v originálním předvolebním klipu zdaleka jen negativní.

V novoročním projevu se rozhodl oznámit zásadní zprávu, kterou jako nový prezident podnikl, protože se nehodlal smířit s tím, že byla naše demokracie demontována a parlament se změnil v bezduchou hlasovací mašinu schvalující bruselské direktivy.

 

 

„Ne, EU nevzkvétá a naše členství v ní nám přináší víc škody, než užitku. Proto využívám této chvíle, abych vám oznámil své zásadní rozhodnutí. Dnes dopoledne jsem poslal jménem ČR dopis předsedovi Evropské rady, že Česká republika dnešním dnem vystupuje z Evropské unie a stává se nezávislým, svobodným státem. Čas bruselského diktátu skončil,“ zakončuje Ladislav Jakl ve svém - zatím - fiktivním prezidentském projevu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

reklama

autor: Radim Panenka

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

reforma školství

Paní Zajíčková, vážím si toho, že jste se jako jedna mála postavila za učitele. A sama to zmiňujete, že reformy měly začít už dávno a já se ptám, proč nezačaly? Co vám v tom brání? A máte vůbec plán, jak zvýšit nejen úroveň školství jako takovou, ale i platy ve školství?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Už to smrdí. Půl vyhodíte. Albert, Globus, Lidl a co v ČR i Poláci přehlédli

9:07 Už to smrdí. Půl vyhodíte. Albert, Globus, Lidl a co v ČR i Poláci přehlédli

Vepřová pečeně za 210 Kč v ČR, v Polsku za 79 Kč. Kuřecí prsa za 230 Kč, v sousední zemi jen za přib…