Zeman ve Francii: Naši vojáci bojující proti islamistům jsou novodobí legionáři. A dovolím si porušit protokol kvůli…

08.09.2014 18:47 | Zprávy

REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman je na oficiální návštěvě Francie. Během odpoledne se poklonil památce československých legionářů a položil květiny na hrobě někdejší sovětské disidentky Natalije Gorbaněvské. Hlavní politická jednání na nejvyšší státní úrovni českou hlavu státu čekají až zítra.

Zeman ve Francii: Naši vojáci bojující proti islamistům jsou novodobí legionáři. A dovolím si porušit protokol kvůli…
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Paříži

Během projevu na pietním aktu u pomníku československým legionářům na hřbitově v Pere Lachaise prezident republiky nejen výrazně ocenil zásluhy a odvahu tehdejších dobrovolníků z Československa, kteří neváhali v boji za svobodu položit své životy, ale zmínil i novodobou hrozbu pro náš budoucí život ve svobodě.

„To, že za svobodu se musí bojovat, si uvědomujeme i dnes, v době, kdy vzniká nové nebezpečí, nebezpečí radikálního islamismu. Chtěl bych připomenout, že právě v Mali francouzské a české jednotky bojují společně proti radikálním islamistům a že tak vlastně vzniká nová generace legionářů,“ srovnával prezident Zeman.

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou na pařížském hřbitově Pere Lachaise

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Magické vodní plochy

16:26 Zoo Ostrava: Magické vodní plochy

Vodní plochy v sobě ukrývají jedinečné kouzlo.