„A takhle my tu žijeme,“ Klaus mladší se hrozí nad snahou ČSSD a Pirátů protlačit drakonické tresty pro ty, co porušují pravidla

19.01.2021 20:55

Poslanci dnes nakonec nehlasovali o postizích firem za nedodržování restrikcí, rozhodování bylo odloženo do příští schůzky. Předseda Trikolóry Václav Klaus mladší na svém facebooku poukazuje, jakým způsobem v této věci zafungovali koaliční ČSSD a Piráti, aby zákon nebyl smeten ze stolu.

„A takhle my tu žijeme,“ Klaus mladší se hrozí nad snahou ČSSD a Pirátů protlačit drakonické tresty pro ty, co porušují pravidla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího

„Vláda neměla teď ve Sněmovně většinu, aby prosadila drakonické tresty pro hospodské a různé provozovny a lidi – nedodržující ‚opatření‘ vlády.

Tak si socialisté vzali nejprve přestávku, pak zkusili projednávání odročit (jinak by zákon byl smeten),“ píše Klaus junior.

Co jej velmi překvapilo, byla podpora Pirátů. „Získali nečekanou podporu z klubu Pirátů (viz obr. hlasování č. 25 o odročení tohoto zákona),“ dodal Klaus mladší k přiloženému hlasování poslanců jednotlivých stran. „A takhle my tu žijeme,“ posteskl si poslanec.

Dolní komora odložila rozhodnutí o senátním vetu vládní novely, která by zavedla až třímilionovou sankci pro podnikatele a firmy za porušování protikoronavirových restrikcí, do příští schůze.

Odročení prosadil předseda poslanců ČSSD Jan Chvojka vzhledem k tomu, že koalice neměla dost hlasů pro přehlasování veta horní komory.

Chvojka poukázal na to, že pětice provládních poslanců je v karanténě. K přehlasování senátního veta jsou nutné hlasy nejméně 101 poslanců, tedy nadpoloviční většiny všech. Příští schůze Sněmovny by měla začít 2. března.

Senátoři namítali, že je horní hranice pokuty neúměrně vysoká a vedla by k likvidaci firem a živnostníků, kteří se potýkají s dopady omezení. Vláda ale poukazuje na to, že zákonný podklad pro ukládání pokut podnikatelům a firmám za porušování restrikcí vydaných na základě krizového zákona dosud chybí.

Poukazovali na to, že vládní opatření proti koronaviru byla přijímána prakticky každodenně a s mnoha výjimkami, a byla tím nepřehledná. Uváděli také, že živnostníci musejí strpět omezení svého podnikání podle krizového opatření vlády, ale novela jim nezaručuje žádné odškodnění nebo náhrady.

Podle tvůrců novely ale jde o narovnání stavu, kdy nyní lze vymáhat s možností až třímilionového postihu jen opatření vydaná na základě zákona o ochraně veřejného zdraví.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

15:02 „Fiala lže.“ Petr Holec se pustil do premiéra. Jde o přijetí v Bílém domě

Premiéru Fialovi prý prošla další lež, tentokrát k jeho cestě do USA za prezidentem Bidenem. Ve svém…