„A teď začne anarchie.“ Na Babiše se to sype: Už se to sepisuje proti němu

15.02.2021 8:09 | Zprávy

A teď nastane anarchie, zaznělo po novém vyhlášení nouzového stavu vládou Andreje Babiše, které někteří odborníci považují za protiústavní. Podání k Ústavnímu soudu dle předsedy Senátu Vystrčila zvažuje horní komora Parlamentu, stejně tak se chce angažovat advokátka a exministryně Daniela Kovářová. Zrušení nouzového stavu navrhne Sněmovně poslanec Lubomír Volný, přihlásil se i další advokát Norbert Naxera. To komunistický poslanec Zdeněk Ondráček ve čtvrtek rovnou prohlásil, že vyhlásí-li vláda nouzový stav poté, co ho Sněmovna odmítla prodloužit, bude rovnou podávat trestní oznámení.

„A teď začne anarchie.“ Na Babiše se to sype: Už se to sepisuje proti němu
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Premiér Andrej Babiš (ANO)

Nouzový stav v České republice trvá již celé měsíce. Opoziční strany Piráti, STAN, ODS, lidovci a TOP 09 upozorňují, že premiér Babiš neudělal nic proto, aby připravil legislativu na řešení pandemie, nebo pro otevření. Teď od hejtmanů dostal dva týdny navíc a teprve se ukáže, co se během nich stane.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) napsal Babišovi dopis, v němž konstatoval, že urychlené vyhlášení nouzového stavu, které proběhlo jen krátce po tom, co Sněmovna odmítla premiérovi prodloužit nouzový stav, je v rozporu s ústavou.

„Pilíře naší demokratické společnosti nelze obcházet. Je povinností vlády a opozice se domluvit na ústavním postupu. Je to v zájmu všech a Senát  musí tento zájem hájit,“ napsal k tématu Vystrčil na sociální síti Twitter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Jan Lipavský byl položen dotaz

Jak je možné, že někdo může zaútočit na infrastrukturu státu?

Jak to, že není lépe zabezpečena? Vy tvrdíte, že jste systém zdědil, ale to přeci není odpověď. Mohl jste ho změnit, posílit tak něco. A jak vůbec víte, že za útokem je Čína? A víte, čeho všeho se vlastně zmocnila? A ještě jedna věc, je pravda, že používáte Tik Tok, o kterém se ví, že je pod čínskou...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Červi, kovový drát v jídle. Toto v ČR prodávají supermarkety

5:00 Červi, kovový drát v jídle. Toto v ČR prodávají supermarkety

Larvy lezoucí po regálech, zkažené lahůdky, plesnivé salámy a šizený sýr. Před takovými potravinami …