„Aby se nám nestýskalo po Ovčáčkovi.“ Pavlova mluvčí dostala čočku. Kde se vzala? Přišlo upozornění

28.01.2023 20:05 | Ze sítí

Její žoviální vystupování ve volebním štábu Petra Pavla zaznamenal snad každý. Řeč je o Markétě Řehákové, která v prezidentské kampani generála byla manažerkou komunikace. Nový prezident si ji však zvolil za svou mluvčí, což jeho příznivci rozhodně nepovažují za dobrý nápad. První, co by měl udělat, je prý „zbavit se Řehákové“, protože je „ostudou“.

„Aby se nám nestýskalo po Ovčáčkovi.“ Pavlova mluvčí dostala čočku. Kde se vzala? Přišlo upozornění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Markéta Řeháková

Rozesmátá, bezprostřední a místy roztržitá, tak by zřejmě Markétu Řehákovou kdekdo definoval. Sama dnes ve volebním štábu Petra Pavla před novináři přiznala, že je jí vyčítáno, že by měla vystupovat „seriózněji“, její šibalský pohled ale naznačil, že z takové kritiky si těžkou hlavu nedělá.

Ovšem skutečnost, že ženu s chováním „puberťačky“ má Pavel ve svém týmu, a ještě ji chce jako svou mluvčí, mu z jeho příznivců jen tak někdo nechce odpustit.

Své výhrady k Řehákové, bývalé redaktorce Hospodářských novin, sdílela na sociální síti novinářka Barbora Koukalová: „Hele, pardon, ale první, co bych ve funkci jako Petr Pavel udělala, bych vyhodila tu tisknu Markétu Řehákovou, co tam teď blábolí, to fakt ne. Chápu, že emoce a všechno, ale toto je úlet. To je fakt strašný. To je snad jako sranda, že tohle je nějaká mluvčí prezidenta,“ hrozila se.

Stejnou radu Pavlovi dává také Miloš Gregor věnující se politickému marketingu: „První úkol pro Pavla: vyměnit Řehákovou. Vážně. Užila si kampaň, ale nechápe svoji roli,“ píše svůj názor na bývalou novinářku Řehákovou.

 

 

Jako problematické hodnotí její vystupování Petr Macinka z Institutu Václava Klause. „Myslím, že elegantní a důstojný ‚exit‘ pro splašenou chuderu Markétu Řehákovou, jakož i možné a hlavně vůči svým lidem loajální řešení evidentně doutnajícího personálního problému nově zvoleného prezidenta se jmenuje: Tisková mluvčí první dámy…,“ uvedl.

Na malou ukázku z jejího moderování akce se můžete podívat níže.

Po výměně Řehákové ve velkém volali i twitteroví uživatelé.

„Generále, vyměň Řehákovou, to se fakt nedá poslouchat,“ napsala ve své reakci k budoucí mluvčí hlavy státu jedna z diskutérek.

„Stáhněte tu Řehákovou, prosím,“ žádal nového prezidenta Petra Pavla další uživatel.

Ve stejném duchu se našlo opravdu velké množství dalších tweetů. „Kdy odvolají tu Řehákovou?“ zajímal se Jan Šebek.

A i když si podobně jako výše Koukalová celá řada lidí uvědomovala nával emocí, které Řehákovou cloumaly, nebyla to dostatečná omluva: „Chápu emoce, euforii, lásku, všechno… Ale vyměňte Řehákovou, mele hovna,“ přidal svou reakci další komentující.

Jiní rovnou nazvali Řehákovou pro její neprofesionalitu „ostudou“ nového prezidenta. „Prosím vás, ukliďte někdo někam tu Markétu Řehákovou pro Krista, dělá strašnou ostudu teď,“ zněla další z kritických reakcí na adresu Řehákové.

Objevily se i názory, že takový mluvčí končícího prezidenta Zemana Jiří Ovčáček je oproti Řehákové slabý odvar: „Na Zemana nikdo vzpomínat nebude, ale když vidím Markétu Řehákovou, tak abychom ještě s láskou nevzpomínali na Jiřího Ovčáčka,“ uvedl Robert Šanda.

„Gratuluji vám k fenomenálnímu vítězství, pane prezidente. Ale prosím vás, vyměňte Řehákovou za někoho opravdu reprezentativního do funkce vašeho mluvčího nebo mluvčí. To, co předvedla Řeháková při oznámení vašeho vítězství, bylo znevážení této velmi významné události,“ zněla další rada generálu Pavlovi.

Společnost pro obranu svobody projevu pak na svém twitteru upozornila na kariéru Řehákové. „Novou mluvčí Hradu má být Markéta Řeháková, bývalá bezpečnostní analytička Semantic Visions, firmy Františka Vrabela, jednoho z nejvýznamnějších strůjců dezinfománie v ČR,“ oznámil účet.

Společnost Semantic Visions se specializuje na monitorování bezpečnostních hrozeb. V této firmě Řeháková podle iDNES.cz. působila jako bezpečnostní analytička specializující se na boj proti dezinformacím a ruské propagandě.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Bc. Markéta Gregorová byl položen dotaz

Nový nástroj, jak mluvit do evropských pravidel. Piráti spouští unikátní web

Děláte si z nás legraci? Jak vám věřit, že chcete dělat něco pro lidi? Hlasujete pro věci, které lidi ani tato vláda neschvaluje, jako například zákaz spalovacích motorů. Nebo vy jste si mezi občany ČR udělali nějaký průzkum nebo analýzu, že si zákaz aut se spalovacími motory přejí? Jednou určitě, a...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

7:39 Novotný sprostě urazil senátorku Hamplovou. Mentální ho*nocuc, napsali mu

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se na sociální síti velmi nevybíravě pustil do senátorky Jan…