„Aby v Česku všem měřili stejně.“ Dohra případu úředníka, který se mstil Vojtěchovi

17.07.2021 6:50

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová se na svém facebookovém profilu podělila o fotografii s úředníkem obce Včelná Františkem Marešem, jenž zrušil trvalý pobyt ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. Případ nyní šetří policie, a právě proto se Zwyrtek Hamplová rozhodla vydat Marešovi na pomoc.

„Aby v Česku všem měřili stejně.“ Dohra případu úředníka, který se mstil Vojtěchovi
Foto: archiv J. Zwyrtek Hamplová
Popisek: Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17982 lidí
„Dnes jsem se sešla s Františkem Marešem, úředníkem obce Včelná, který vydal rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu ministru Adamu Vojtěchovi, a v jeho odůvodnění vyjádřil svůj občanský postoj proti krokům ministra. Rozhodnutí už bylo zrušeno tzv. autoremedurou, tedy obecní úřad sám usoudil, že dané odůvodnění nepostačuje k výroku o zrušení trvalého pobytu. Tedy obecní úřad uznal chybu a napravil ji,“ uvedla ve svém statusu advokátka Zwyrtek Hamplová.

„Případ však začala vyšetřovat i policie. To byl pro mne motiv nabídnout Františku Marešovi svou pomoc, protože chci dohlédnout na to, aby se v této zemi měřilo všem stejným metrem,“ dodala.

„Chybných až nezákonných a nedostačujících odůvodnění různých rozhodnutí z per ministrů tu máme za pár měsíců už více než dvě desítky, a že by se o ně policie zajímala, například z důvodu překročení pravomoci ministrem, jsem nezaznamenala. Zato kvůli tomuto jednomu rozhodnutí, které platilo pár dnů, už policie koná. A protože jde o můj obor – veřejnou správu, rozhodla jsem se nabídnout panu Františkovi právní zastoupení, a to bez nároku na jakýkoli honorář, a přesto, že je až od Českých Budějovic. Pan František mou nabídku přijal, tedy budu mu na policii po boku,“ sdělila Zwyrtek Hamplová.

Referent Obecního úřadu Včelná zrušil ministrovi zdravotnictví v barvách hnutí ANO Adamu Vojtěchovi trvalý pobyt v obci s odůvodněním, že se za práci ministra stydí.

„Správní orgán konstatuje, že vesnice Včelná se za svého občana Adama Vojtěcha stydí,“ napsal referent František Mareš z Obecního úřadu Včelná.  

„Není to krok obce Včelná, protože rozhodnutí vydává obecní úřad, tam jsem pouze pověřenou osobou a nejsem ani nejvyšší osobou toho obecního úřadu, to je paní starostka,“ řekl CNN Prima News Mareš s tím, že s plným vědomím obešel starostku obce, která je na dovolené. „A očekávám, že za tento krok budu náležitě potrestán,“ přiznal před pár dny, když celá věc „vyplavala“ na povrch.

Další informace naleznete zde.

Ministr nad tím jen nechápavě kroutil hlavou a poznamenal, že každý občan má právo projevit svůj názor, ale pokud to dělá takto, jde o jednání, které je v rozporu se zákonem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Fakt uvažujete o koalici s ANO?

Dosud jste ji označoval jako za téměř vyloučenou. Přijde mi, to že prostě chcete být primátor za každou cenu a uděláte proto cokoliv.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

17:34 Drtivá rána Fialovi. „Sehnal jsem levný plyn, neptejte se mě kde.“ Majitel významné sklárny v lednu znovu rozpálí pec

Nejstarší fungující sklárna v Evropě, slavící letos 310 let, v Harrachově v listopadu pozastaví výro…