Ale ale. Babišovi se prý zadrhla jeho klíčová věc

21. 3. 2016 12:47

Andrej Babiš se hroutí na všech frontách. Kvůli Farmě Čapí hnízdo mu v poslední době přibyla nejedna vráska na čele, teď má však problémy i jeho další vysněný projekt. Rada vlády pro informační společnost totiž zamítla, aby firma IBM získala zakázku na technické řešení elektronické evidence tržeb bez výběrového řízení. Informují Živnostenské listy.

 Ale ale. Babišovi se prý zadrhla jeho klíčová věc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Minulý čtvrtek rozhodla Rada vlády pro informační společnost o blízké budoucnosti EET. Babišův projekt tak neodstartuje v plánovaném termínu, jelikož nejdříve musí proběhnout výběrové řízení. Původní plán totiž byl, že firma IBM získá veřejnou zakázku na technické řešení EET, aniž by k řízení došlo.

„Veřejnou zakázku (v hodně výrazných uvozovkách) v hodnotě 50 milionů korun, kterou chtěl urvat pro firmu IBM, Rada vlády pro informační společnost (RVIS) včera smetla ze stolu,“ píší Živnostenské listy.

IBM měla původně zařizovat EET proto, že již „realizovala současný daňový informační systém ADIS“, jednalo se tak o úsporu jak časovou, tak finanční. Plán udat firmě zakázku „formou jednacího řízení bez uveřejnění“ je však v rozporu se zákonem.

Celý text zde

„Přímé zadání zakázky ve formě takzvaného ‚upgrade‘ systému ADIS je v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. V pořádku by to bylo jen v případě, že by cena za toto vylepšení systému nepřesáhla částku dva miliony korun,“ uvedly Kateřina Koláčková a Lucie Žilková, odbornice na zadávání veřejných zakázek společnosti Otidea.

Výsledkem je, že se realizace EET protáhne o několik měsíců, možná i let, než proběhne řádné výběrové řízení. „Listopadový termín spuštění je tak, i v případě bryskního podpisu zákona o elektronické evidenci tržeb prezidentem, vzdálen realitě.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátů novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

15:06 Moravce střídat. A Kalousek je jako Stalin, také ho nechávají mluvit ke všemu. Šéf Syndikátů novinářů chtěl přednášet o etice novinářů, ale totálně se to zvrhlo

REPORTÁŽ Slovními přestřelkami se to hemžilo na semináři k novinářské etice a objektivitě, kterou v …