„Asad by musel být debil, aby něco takového udělal!“ Generál Blaško se ostře vyjádřil k útoku USA v Sýrii

08.04.2017 13:04

Nad útokem USA proti Sýrii se obsáhle zamyslel generál Hynek Blaško. Situace je podle něj podobná té v Iráku.

„Asad by musel být debil, aby něco takového udělal!“ Generál Blaško se ostře vyjádřil k útoku USA v Sýrii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generálmajor v záloze Hynek Blaško

Asadův režim vlastní a používá chemické zbraně proti vlastním lidem. Zničme ho. Nikdo se nenamáhal zjistit skutečný stav věcí a už kovboj tasil Tomahawky. Odpálil jich desítky, a pokud obrázek letiště nebyl pořízen před útokem, moc škody nenadělaly, píše Blaško.

  • Celý text je ZDE

„Proč se tam vlastně kovboj producíruje?“ ptá se. Všichni jsme byli té domněnky, že za účelem zničení ISIS, ale on jej tím útokem povzbudil a dal mu prostor na vedení ofenzivy. Takže kovboj opět bezhlavě vrhl své síly „správným směrem“ a vyřešil to demokraticky humanitárním bombardováním, uvádí Blaško ironicky.

Poukazuje na to, že Asad, ať je mínění o něm jakékoli, určitě není hlupák. „Co by použitím chemických zbraní proti vlastním lidem získal?“ klade si Blaško otázku. „Navíc by proti sobě poštval svého spojence, kterým je Rusko. Zkrátka musel by být debil, aby něco takového udělal,“ domnívá se generál.

Vy všichni politici, kteří útok na Asada schvalujete, tím nepřímo říkáte, že každá vláda, kterou si lidé zvolili, se může beztrestně svrhnout a silou nastolit jiná povolnější k manipulaci, upozorňuje Blaško. Je přesvědčen, že my všichni, kteří v tomto našem státě žijeme, bychom uvítali, kdyby politici k takovým situacím přistupovali uvážlivěji a se snahou o objektivitu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

5:15 Zeman vede džihád proti ČT? Petr Žantovský je ohromen nad argumentací zaměstnance ČT. I nad slovy dalšího novináře, že žijeme ve válce

TÝDEN V MÉDIÍCH Obrovskou porci demagogie vytasil komentátor Vladimír Mertlík při obhajobě akcí Mili…