„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte

22.01.2022 21:43

Bývalý guvernér Kalifornie, herec Arnold Schwarzenegger měl v pátek nehodu v losangeleské čtvrti Brentwood, při které musela být do nemocnice převezena žena z druhého z vozů. Kromě samotné nehody pozornost přitahuje i masivní vůz, kterým herec totálně sešrotoval kapotu Toyoty Prius – nezdá se být totiž ekologickým vozidlem, která jinak herec v rámci boje za klima ostatním důrazně propaguje. „Jezdí na jarní vánek a kočičí pšouky,“ baví se známý český vývojář nad Schwarzeneggergovým SUV se spotřebou plně naložené dodávky.

„Asi to jezdí na pšouky.“ Arnold měl nehodu. Velký ekolog? Jděte
Foto: Repro TMZ.com
Popisek: Dopravní nehoda Arnolda Schwarzeneggera

Anketa

Znali jste někoho, kdo umřel na covid-19?

47%
53%
hlasovalo: 26737 lidí
Během nehody Schwarzeneggerovo SUV vrazilo do dalších vozidel, přičemž nejhůře skončila červená Toyota Prius, jíž obří vůz někdejší kalifornského guvernéra najel na kapotu.

Policejní zpráva uvádí, že Schwarzenegger po srážce s vozem pokračoval v jízdě, přičemž nakonec narazil i do Porsche Cayenne a do dalšího vozidla. Server TMZ.com s odvoláním na policejní zdroje uvádí, že nehodu herec zavinil, jelikož začal odbočovat doleva ještě na červenou, policie však oficiálně tuto informaci nepotvrdila.

Největší pozornost z celé nehody budí hercovo SUV GMC Yukon, které je oproti ostatním zúčastněným vozům téměř nedotčené.

Přestože se totiž Schwarzenegger na veřejnosti prezentuje jako velký ochránce klimatu, objemný vůz rozhodně ekologický v žádném ohledu není a v městském provozu dosahuje spotřeby, kterou běžně mají plně naložené dodávky. V závislosti na motorizaci může totiž spotřeba ve městě dosahovat i necelých 17 litrů na 100 kilometrů (u objemu 6,2 litru), u verze s objemem 5,3 litru pak při jízdě ve městech obří SUV spotřebuje necelých 15 litrů benzínu.

Vysoká spotřeba je dána objemností tohoto auta, jelikož na délku zabírá přes 5 a půl metru. Šířka i výška vozu je pak kolem dvou metrů a dovnitř se vejde až osm osob.

Bývalý politik přitom veřejně vyzývá ostatní, aby byli klimaticky zodpovědní a aby se omezovali. V rámci loňské klimatické konference ve skotském Glasgow o politicích, kteří varují, že nynější boj proti změnám klimatu způsobí ekonomické problémy, řekl, že jsou „hloupí anebo lháři“. Snížení emisí nám prý může jedině prospět.

Běžné populaci Schwarzenegger poradil, že jim rovněž pomůže, když obětují část konzumace masa, jelikož pak budou podle mínění herce zdravější.

Těšit se podle něj máme i na elektrická auta, jelikož ta dle Schwarzeneggera jezdí rychleji a mají větší výkon. To je však v rozporu s tím, co on sám ve skutečnosti řídí – GMC Yukon však elektrický pohon ani v jedné z prodávaných verzí nenabízí.

Toho, že Schwarzenegger příliš nežije tak, jak nabádá ostatní, si všiml i známý vývojář Daniel Vávra. „Arnold je velký ekolog a bojovník za záchranu Země před CO2. Ta velká černá věc, se kterou nabořil paní v Priusu, je vyrobená z recyklovaných PET lahví a bambusových výhonků a jezdí na jarní vánek a kočičí pšouky. V případě bezvětří je vybavena šlapadly a Arnie si za jízdy procvičuje stehna. Prostě a jednoduše eko bio vzor pro nás, kteří také hledají cestu za udržitelností!“ pobavil se nad hercovým robustním automobilem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

8:41 Opičí neštovice: Jde hlavně o gaye. Tohoto si všímat. Přesné info

Již devět států v Evropě potvrdilo šíření opičích neštovic, které se běžně vyskytují zejména ve stře…