,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

27.09.2021 12:02 | Ze sítí

Parazitolog Jaroslav Flegr vystavil Babišově vládě účet za 30 tisíc mrtvých v době covidu. A moc prosil, aby další mrtví už nepřibývali. Jenže tvrdě narazil. Podívejte se sami.

,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo
Foto: archiv J. Flegr
Popisek: prof. Jaroslav Flegr

V celosvětovém srovnání úmrtí spojených s covidem si Česko vůbec nevede dobře. Po přepočtu na 100 tisíc obyvatel skončilo Česko čtvrté nejhorší na světě. Jiné země a jiné vlády než vláda Andreje Babiše (ANO) si s nemocí covid-19 poradily lépe.

Profesor Jaroslav Flegr proto Babišovu vládu požádal, aby se chovala zodpovědněji a aby počty mrtvých ve spojitosti s covidem již dramaticky nerostly.

„Otevřený dopis pozůstalých. Teď jsem odeslal 5000 Kč na akci Otevřený dopis pozůstalých. Rodinu jsem sice před covidem ochránil, ale Babišovi promořovači mi vzali třeba Vodňanského a Menzla. Nedovolme, aby neschopnost znovu zabíjela a vysmátí vrazi nám dál vládli!“ vypálil Flegr nekompromisně na sociální síti Twitter.

Flegr a covid

Jenže narazil.

„Menzel byl tři roky jednou nohou v hrobě. Bylo mu 82 let. Těžko můžete Babiše vinit z jeho smrti,“ připomněla Flegrovi jedna z diskutujících dam.

„Velmi cynické. Jednou nohou v hrobě jsme všichni už od narození. Ale nešť – tak je tedy Babiš zodpovědný jen za smrt 29 999 lidí,“ odvětil Flegr.

Flegr a covid

Ale paní Eva se nedala.

„Nikoli. Cynické by bylo očekávat, že Jiří Menzel nezemře. U každého jednotlivého zemřelého můžete zjistit faktory, které kromě covidu přispěly k jeho smrti. Jsem ochotná souhlasit s tím, že vláda mohla mnohé udělat lépe. Absolutní zodpovědnost za smrt 29 999 lidí ale nemá,“ napsala Eva Zajíčková.

Flegr a covid

A Flegr si v diskusi mohl přečíst i tvrdší slova.

„Vy jste, pane profesore, psychotická osobnost. Měl byste si to přiznat a zahájit léčbu,“ napsal Flegrovi pan Stanislav.

Flegr a covid

Flegr na podzim minulého roku prohlašoval, že v prosinci 2020 může ve spojitosti s covidem v České republice zemřít až tisíc lidí denně, jenže k tomu naštěstí nedošlo. V nejhorších dnech umíralo ve spojitosti s covidem 200 lidí denně. Flegr později přiznal, že čísla záměrně nadsadil, aby lidi vyděsil a přiměl je více se chránit a dodržovat vládní nařízení.

To, že Babišova vláda koronavirovou krizi nezvládla, při pohledu na počet zemřelých připomínali Babišovi v televizním vysílání na CNN Prima News i představitelé obou opozičních koalic, tedy koalice Pirátů a STAN na straně jedné, a na straně druhé koalice SPOLU, to jest koalice ODS, TOP 09 a lidovců

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

9:23 Ivan David vysvětluje: Kurze odstřelili? Vadily názory na migraci. Byl najat muž na špinavou práci. Za ohromné peníze

Poslanec Evropského parlamentu Ivan David (SPD) sepsal komentář o hluboké nenávisti „hluboké unie“ a…